Niedziela, 12 lipca 2020. Imieniny Brunona, Jana, Wery

Goście z partnerskiego Emsland

2019-07-12 12:44:39 (ost. akt: 2019-07-12 15:23:24)

Autor zdjęcia: Materiały Starostwa Powiatowego

Powiat Lidzbarski odwiedziła 14-osobowa grupa przedstawicieli Stowarzyszenia Przyjaźni Polsko-Niemieckiej między regionami Warmii i Mazur oraz powiatu Emslad, z którym Powiat Lidzbarski współpracuje na podstawie umowy partnerskiej już 15 lat.

W spotkaniu informacyjnym na temat działalności i struktur organizacyjnych stowarzyszenia potocznie nazywanego Kręgiem Przyjaźni Polsko-Niemieckiej, które odbyło się w urzędzie Starostwa Powiatowego w Lidzbarku Warmińskim, udział wzięli Starosta Lidzbarski Jan Harhaj, Burmistrz Ornety Ireneusz Popiel, Wiceburmistrz Lidzbarka Warmińskiego Marzena Newelska, Wójt Gminy Lidzbark Warmiński Fabian Andrukajtis, Wójt Gminy Kiwity Wiesław Tkaczuk, dyrektorzy szkół ponadpodstawowych i placówek oświatowych powiatu lidzbarskiego oraz prezesi klubów piłkarskich Akademia Piłkarska Progres i MKS Błękitni Orneta.

Stowarzyszenie Przyjaźni Polsko-Niemieckiej tworzą osoby związane z samorządem, również te, które nie są już aktywne zawodowo. Ich głównym celem jest wspólna realizacja projektów finansowanych ze źródeł unii europejskiej na poziomie międzynarodowym.

Okazją do przeprowadzenia spotkania jest inicjatywa utworzenia stowarzyszenia realizującego podobne cele na terenie powiatu lidzbarskiego, co dałby większe możliwości rozwoju, między innymi w odniesieniu do placówek oświatowych i organizacji pozarządowych z naszego powiatu.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages