Wtorek, 24 listopada 2020. Imieniny Emmy, Flory, Romana

Wojsko zaprasza w swoje szeregi

2019-07-09 12:00:00 (ost. akt: 2019-07-09 13:15:56)

Autor zdjęcia: materiały 9pr

Zainteresowanych służbą w szeregach Wojska Polskiego 9 Warmiński Pułk Rozpoznawczy w Lidzbarku Warmińskim zaprasza do koszar na szkolenie 13 lipca o godz. 10.00.

Oczywiście trzeba mieć ukończone 18 lat i dobry stan zdrowia. Przypominamy, że koszary znajdują się przy ul. Orneckiej 1. Szkolenie wojskowe będzie trwało dziewięć godzin.

Szkolenie rozpocznie się punktualnie o godzinie 10.00 i będzie zawierało: odwiedzenie punktów promocyjnych wystawionych przez TOAW i WOT; zapoznanie ze stopniami wojskowymi oraz podstawowymi obowiązkami w poszczególnych korpusach osobowych; zapoznanie się ze sprzętem i wyposażeniem 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego; zajęcia z podstaw musztry wojskowej; zajęcia z udzielania I pomocy przedmedycznej; składanie i rozkładanie broni; podstawy topografii (czytanie mapy); podstawowe szkolenie spadochronowe - zajęcia praktyczne w zakresie techniki skoku ze spadochronem; łączne czynności do strzelania, nauka celowania; podstawy walki wręcz; pracę na technicznych środkach łączności - zajęcia w zakresie przygotowania do pracy i praca na radiostacji; naukę podstawowych zagadnień dot. SURVIVALU - S.E.R.E.; rzut granatem treningowym; ćwiczenie w maskowaniu i poruszaniu się w terenie.

Osoby zainteresowane udziałem w zajęciach organizatorzy proszą o zapoznanie się z regulaminem i przesłanie podpisanego oświadczenia wraz z danymi kontaktowymi na adres mailowy koordynatora 9pulkroz@ron.mil.pl nie później niż do 10.07.2019. do godz. 24:00.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages