Wtorek, 24 listopada 2020. Imieniny Emmy, Flory, Romana

Młodzi policjanci zakończyli adaptację zawodową. W Lidzbarku Warmińskim i Ornecie służyli 53 dni

2019-07-09 09:00:00 (ost. akt: 2019-07-09 09:43:09)

Autor zdjęcia: materiały KPP LW

W drugiej połowie maja br. szeregi policjantów lidzbarskiej komendy zasiliło 11 młodych funkcjonariuszy, którzy odbywali adaptację zawodową. Pełnili służbę na ulicach Lidzbarka Warmińskiego oraz Ornety. Podinsp. Piotr Koszczał Komendant Powiatowy Policji w Lidzbarku Warmińskim oraz kom. Tomasz Gładkowski Komendant Komisariatu Policji w Ornecie w obecności policjantów i pracowników cywilnych lidzbarskiej komendy i orneckiego komisariatu podziękowali młodym adeptom za zaangażowanie w służbie i sumienne wykonywanie obowiązków.

Do lidzbarskiej komendy kilka tygodni temu trafiło 11 policjantów. 4 lipca zakończył się ich okres adaptacyjny do służby. Funkcjonariusze pełnili służby na terenie miasta i gminy Lidzbark Warmiński oraz gminy Kiwity. Czworo z nich — pełniło służbę na terenie miasta i gminy Orneta oraz gminy Lubomino.

Podczas uroczystych pożegnań, które odbyły się w świetlicy lidzbarskiej komendy oraz w sali odpraw orneckiego komisariatu w obecności policjantów i pracowników cywilnych nastąpiło uroczyste pożegnanie młodych adeptów.

— Wszyscy swoją postawą i zaangażowaniem podczas pełnionej służby przyczynili się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców — podkreślił podinsp. Piotr Koszczał Komendant Powiatowy Policji w Lidzbarku Warmińskim.

Przez ostatnie tygodnie, a dokładniej mówiąc 53 dni, jednym z podstawowych zadań młodych policjantów było zapobieganie i ujawnianie sprawców wykroczeń szczególnie uciążliwych dla mieszkańców powiatu lidzbarskiego.

Policjanci zatrzymywali również poszukiwanych, którzy ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości oraz osoby, które posiadały przy sobie narkotyki, a także zatrzymywali nietrzeźwych kierujących i kierujących bez uprawnień.

Adepci razem z funkcjonariuszami lidzbarskiej komendy i orneckiego komisariatu monitorowali rejony parków, parkingów, skwerów, placów zabaw, miejsc uciążliwych wskazanych w Krajowej Mapie Bezpieczeństwa przez mieszkańców powiatu.

Obecność funkcjonariuszy możliwa była dzięki wsparciu udzielonemu przez władze samorządowe tj. Starostę Lidzbarskiego, Burmistrza Miasta Lidzbarka Warmińskiego, Burmistrza Miasta Orneta.

Podinsp. Piotr Koszczał na zakończenie spotkania życzył policjantom dalszych sukcesów zawodowych i realizacji nowych planów. Komendant życzył im wytrwałości w służbie.

Adepci z rąk kierownictwa otrzymali drobne upominki przekazane przez Starostę Lidzbarskiego Jana Harhaja, Burmistrza Lidzbarka Warmińskiego Jacka Wiśniowskiego, Burmistrza Ornety Ireneusza Popiela i Wójta Gminy Lubomino Andrzeja Mazura.
Informacja KPP


[media]562705[\media]

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. gość #2759456 | 77.254.*.* 9 lip 2019 10:16

    To może i każdy stażysta w trakcie odbywania stażu-praktyki też powinien być tak traktowany. Z należytym szacunkiem i uwagą, A po zakończeniu stażu otrzymać upominek, jeśli nie od starosty lub burmistrza to przynajmniej od pracodawcy.

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages