Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Andrzej Jagodziński na dobry początek

2019-07-01 12:00:00 (ost. akt: 2019-07-01 17:13:55)

Autor zdjęcia: Mariola Karpowicz

Koncertem Trio Andrzeja Jagodzińskiego rozpoczęły się tegoroczne Lidzbarskie Wieczory Jazzowe. Z zespołem wystąpili też Agnieszka Wilczyńska i Robert Majewski. Muzycy przypomnieli utwory Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza.

Jerzy Duduś Matuszkiewicz, to członek i współzałożyciel słynnego zespołu jazzowego Melomani, wspaniały aranżer i kompozytor niezliczonej ilości piosenek oraz muzyki do niezapomnianych seriali telewizyjnych i filmów fabularnych.

Urodził się 10 kwietnia 1928 r. w Jaśle. W ubiegłym roku obchodził 90 rocznicę urodzin. Z tej okazji kilku znakomitych muzyków i wielokrotnych współpracowników jubilata postanowiło uczcić tą rocznicę koncertem prezentującym wycinek Jego ogromnego dorobku kompozytorskiego pod hasłem "90 lat minęło".

Podczas pierwszego w tym roku koncertu Lidzbarskich Wieczorów Jazzowych muzycy zagrali w aranżacjach Andrzeja Jagodzińskiego i Roberta Majewskiego takie utwory Jerzego Dudusia Matuszkiewicza jak: La Valse du mal, Zakochani są wśród nas, Miłość złe humory ma, W powietrzu wyrzeźbiłem Twoją twarz, Tylko wróć, Wojna domowa, Miłość jest impresjonistą, Czterdzieści lat minęło, Stawka większa niż życie i Podróż za jeden uśmiech.

Niełatwo się domyśleć, że są to piosenki skomponowane do filmów, zresztą znanych i lubianych. Okazją był odbywający się w miniony weekend w Lidzbarku Warmińskim Festiwal Kina Niezależnego.

Na scenie LWJ Trio Andrzeja Jagodzińskiego wystąpiło w składzie: Andrzej Jagodziński — fortepian (kierownik muzyczny), Adam Cegielski — kontrabas, Czesław „Mały” Bartkowski — perkusja oraz gościnnie Agnieszka Wilczyńska — śpiew i Robert Majewski — trąbka, flugelhorn.
Przed nami jeszcze 12 koncertów jazzowych.

PROGRAM LWJ

5 lipca — Q YA VY
6 lipca — Tubis Trio
12 lipca — Nula Stankiewicz & Janusz Strobel & Mariusz Fazi Mielczarek
13 lipca — Cherry Lee Mewis & Krissy Matthews Band
20 lipca — Sophia Grand Club
26 lipca — The Warsaw Dixielanders
27 lipca — Krystyna Stańko Quintet
2 sierpnia — Grażyna Auguścik & Paulinho Garcia
23 sierpnia Lemańczyk\Pilichowski Quartet
24 sierpnia — Włodzimierz Nahorny Trio
30 sierpnia Janusz Szrom & Paweł Perliński & Andrzej Łukasik & Sebastian Frankiewicz
31 sierpnia Big Collective BandPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages