Sobota, 8 sierpnia 2020. Imieniny Izy, Rajmunda, Seweryna

WYOBRAŹNIA LIDZBARSKICH ARTYSTÓW NIE ZNA GRANIC!

2019-06-30 17:53:22 (ost. akt: 2019-06-30 17:56:01)

Autor zdjęcia: Oranżeria Kultury

W jaki sposób można zobrazować przyrodę? Wyobraźnia lidzbarskich artystów nie zna granic! Tak jak zapowiadaliśmy, 27 czerwca w Oranżerii królowały zioła i inne rośliny.

Uzdolnieni i niezwykle pracowici autorzy – podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Lidzbarku Warmińskim – stworzyli kilkadziesiąt prac w ciągu niespełna dwóch miesięcy!

Na dodatek w co najmniej 14 różnych technikach. Oprócz bardziej znanych: malarstwa, rysunku, pasteli, akwareli, były prace wykonane w technice linorytu, pirografii, papieroplastyki, ceramiki, na papierze czerpanym i z drewna.

Podziwialiśmy też witraże, malarstwo na szkle, haft gobelinowy... Wystawa została zorganizowana w ramach projektu „Lidzbarski Zielnik Artystyczny”, a pierwszym krokiem do jej powstania były zajęcia edukacyjne w naszej Oranżerii.

Warsztaty zielarskie i wycieczka tematyczna w poszukiwaniu ziół na lidzbarskich trawnikach, okazały się dla artystów natchnieniem.

Niektórzy z przybyłych po raz pierwszy próbowali swych sił artystycznych i jak się okazało odkryliśmy nowe talenty!

Podczas wystawy swoje prace zaprezentowali: Marcin Bastek, Dariusz Jezierski, Bolesław Kitowicz, Piotr Kosiński, Artur Linowski, Mateusz Łempicki, Barbara Piasecka, Anna Rogalska, Dominik Szafran, Anna Turska, Arkadiusz Tyczyński, Monika Wieczorek.

Autorzy otrzymali upominki, a nade wszystko gorące owacje. Każdy z nich został przedstawiony publiczności, dzięki czemu dowiedzieliśmy się również o ich innych pasjach.

Niespodzianką dla uczestników i gości była prezentacja multimedialna wykonana przez instruktora Szymona Drężek dokumentująca cały proces pracy od pierwszych zajęć w Oranżerii do pracowni PŚDS. A efekty podziwialiśmy już na żywo.

Gratulujemy uczestnikom pracowni plastycznej oraz ich instruktorce, opiekunce artystycznej – Grażynie Kraczek i Pani kierownik PŚDS – Małgorzacie Jankowskiej. Wystawa LIDZBARSKI ZIELNIK ARTYSTYCZNY – odsłona II bardzo spodobała się publiczności, będzie miała kolejną odsłonę w jesieni.
organizatorzy


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages