Sobota, 16 stycznia 2021. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Zakończenie działalności Gimnazjum nr 1 w Lidzbarku Warmińskim

2019-06-27 14:16:21 (ost. akt: 2019-07-06 14:02:48)

Autor zdjęcia: Iwona Podolecka-Flont

Po 20 latach działalności, w związku z reformą oświatową, nastąpiło uroczyste zamknięcie Gimnazjum nr 1 w Lidzbarku Warmińskim.

Do szkoły w tym szczególnym dniu przybyli zaproszeni goście – dyrektorzy szkół, przedstawiciele władz, nauczyciele, rodzice oraz uczniowie.

Po uroczystym ślubowaniu absolwentów i wyprowadzeniu sztandaru Pani dyrektor Dorota Olszewska wspomniała o historii szkoły, dyrektorach: Remigiuszu Alchimowiczu oraz Leonardzie Szwedowiczu, nauczycielach pracujących oraz emerytowanych. Prowadząca podziękowała pracownikom za wspólną pełną zaangażowania i owocną pracę.

Podziękowała też uczniom, którzy tu się uczyli, rozwijali zdolności i umiejętności, zdobywali liczne laury w nauce i sporcie, nawiązywali przyjaźnie i dorastali.

Dyrektor Olszewska życzyła absolwentom wielu sukcesów w życiu i w nowych szkołach. Złożyła również gratulacje, że tak pięknie odtańczyli poloneza na balu gimnazjalnym (nad układem czuwała Pani Kasia Jakiel).

Następnie najlepsi gimnazjaliści przyjęli gratulacje i wpisali się do Złotej Księgi. Byli to: Anna Radtke (średnia 5,94), Patrycja Iwańska (5.81) i Marcin Jabłoński (5.40).

Na apelu wyróżnieni zostali też laureaci i finaliści wojewódzkich konkursów przedmiotowych: mistrzem okazał się Marcin Jabłoński — laureat z fizyki (nauczyciel E. Nosewicz) oraz finalista z matematyki (W. Dąbkowska), języka angielskiego (M. Romasz), a także chemii (E. Nosewicz).

Następnie Anna Radtke — laureatka konkursu chemicznego i biologicznego (nauczyciele przygotowujący — E.Nosewicz oraz I.Ostrowska) i finalistka konkursu biologicznego — Patrycja Iwańska (nauczyciel I.Ostrowska).

W trakcie uroczystości Brązowym Krzyżem została odznaczona przez przedstawicieli LOK-u uczennica Oliwia Godlewska, która zdobyła laury w strzelectwie na szczeblu powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim. Nagrodzono ją gromkimi brawami.

Następnie wychowawczynie klas 3 – pani Iwona Ostrowska oraz Mariola Gawin sprawdziły po raz ostatni listę obecności w klasach 3a i 3b, wręczyły gimnazjalistom świadectwa ukończenia szkoły.

Po tym nastąpiła część artystyczna — Zjazd absolwentów Gimnazjum nr 1, gdzie w pełnym humoru programie mogliśmy zaobserwować przemianę, jakiej ulegli nasi uczniowie. Całość prowadziła niezrównana Marta Kosowska, ucz. kl. 3b.

Po programie piosenka "Ostatni dzień z moją klasą" i... zabrzmiał ostatni dzwonek. Był to ostatni dzwonek dla absolwentów i pracowników szkoły Gimnazjum nr 1 w Lidzbarku Warmińskim.

No cóż,"Jest czas przywitań i czas pożegnań", "Jedne drzwi się zamykają, a inne otwierają". Przed absolwentami nowe szkoły, przed nauczycielami nowe miejsca pracy.

Ważne, że przez 20 lat wysiłkiem wszystkich stron funkcjonowała tu bardzo dobra szkoła, która, mamy nadzieję, zapisze się na zawsze w pamięci i sercach absolwentów, nauczycieli, rodziców i mieszkańców miasta.
I.Podolecka-FlontPolub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: IwonaPodoleckaFlont

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. C#@12yt #2754331 | 5.173.*.* 28 cze 2019 12:19

  Starostwa Powiatowe i Gimnazja powstały w owczym, reformatorskim zapędzie po 1989 roku. Nikt nie zastanawiał się nad sensem tego kroku. Jedynym uzasadnieniem styropianowych mądrali było 'bo tak było przed wojną". Przed wojną to część ludzi w łapciach lub boso chodziło to i teraz tak ma być ? Ówczesne uzasadnienie na to wskazuje.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. OJ #2753647 | 81.219.*.* 27 cze 2019 14:28

  Zdjecia chyba nie do tego artykułu

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages