Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Niewidomi i niedowidzący są aktywni

2019-06-26 12:00:00 (ost. akt: 2019-06-26 14:36:40)

W niedzielny poranek 16 czerwca 2019 r. 25-osobowa grupa członków Polskiego Związku Niewidomych i osób Niedowidzących wraz ze swoimi opiekunami wyruszyła na 4-dniowy wyjazd do Krynicy Morskiej i okolic.

Pogoda była wspaniała, więc mogliśmy korzystać z kąpieli morskich. Rejs statkiem z Krynicy Morskiej do Fromborka był jedną z atrakcji wyjazdu, gdzie zwiedzaliśmy z przewodnikiem przepiękną katedrę, wysłuchaliśmy również koncertu organowego.

Gdańska starówka także była celem naszego zwiedzania, oczywiście z przewodnikiem. Po kilkugodzinnym pobycie w Gdańsku udaliśmy się do Sopotu, gdzie również spędziliśmy kilka godzin. Głównym celem było sopockie molo. Czas mijał bardzo szybko i atrakcyjnie. Pogoda super.

Ostatnim etapem naszego wyjazdu był obóz koncentracyjny z drugiej wojny światowej w Sztutowie. To miejsce okrutnej zbrodni hitlerowskiej. Zwiedzając muzeum mieliśmy okazję wysłuchać historii, przybliżonej nam przez przewodnika i oddać hołd pomordowanym. W głębokiej zadumie wróciliśmy do Krynicy Morskiej na obiad, a następnie udaliśmy się do Lidzbarka Warmińskiego.

Projekt trwa, a więc przed nami kolejne zadania. Na początku lipca odbędzie się kilkugodzinna prelekcja z redaktor naczelną gazety PZN "Sześciopunkt" z Warszawy, panią Teresą Dedenko na temat rehabilitacji osób niewidomych i słabo widzących.

Termy Warmińskie raz w miesiącu to też coś, co bardzo lubimy i korzystamy. Przygotowujemy się również do warsztatów z fizjoterapeutą z Gdańska.
Danuta Wołosiewicz

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages