Poniedziałek, 21 października 2019. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Policjanci rozmawiają z dziećmi o bezpieczeństwie na wakacjach

2019-06-26 09:12:10 (ost. akt: 2019-06-26 09:27:34)

Autor zdjęcia: KPP LW

Jak zachowywać się nad wodą,co robić w przypadku spotkania agresywnego psa i jak być bezpiecznym w ruchu drogowym – o tym wszystkim przypominał lidzbarski dzielnicowy. Policjant spotkał się z dziećmi, które spędzają wakacyjny odpoczynek na półkolonii w Młodzieżowym Domu Kultury.

Policjanci w czasie wakacji w szczególny sposób troszczą się o dzieci i robią wszystko, aby zapewnić im bezpieczny wypoczynek - na obozach, koloniach lub w miejscu ich zamieszkania. Oprócz działań edukacyjnych, prowadzone są kontrole miejsc letniego wypoczynku.

Mundurowi ostrzegają słuchaczy przed niebezpieczeństwami, na jakie narażeni są podczas wakacji. Policjanci przypominają i omawiają podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z dróg, którymi często dzieci przemieszczają się np. na boisko.

W poniedziałek 24 czerwca w Młodzieżowym Domu Kultury z półkolonistami spotkał się sierż. szt. Rafał Kozłowski. Lidzbarski dzielnicowy najwięcej czasu przeznaczył na omówienie bezpiecznego zachowania nad wodą.

Niemal każde dziecko zapytane czy podczas wakacji będzie spędzało czas nad wodą, podniosło rękę. Dlatego też, mundurowy przekazał im wiele cennych rad, które mogą przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa najmłodszych.

Podczas spotkania policjant nie zapomniał także o zagrożeniach jakie czyhają na dzieci w lesie, podczas spotkania z agresywnym zwierzęciem czy obcą osobą.

Sierż. szt. Kozłowski zwrócił także uwagę na wzmożoną czujność w stosunku do osób nieznajomych, uważanie na to czym nas ktoś częstuje.

Na zakończenie spotkania dzielnicowy Kozłowski zwrócił uwagę jak należy się zachowywać na drodze, a także namawiał do wykorzystywania elementów odblaskowych.
Informacja KPP

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages