Piątek, 4 grudnia 2020. Imieniny Barbary, Hieronima, Krystiana

Policjanci rozmawiają z dziećmi o bezpieczeństwie na wakacjach

2019-06-26 09:12:10 (ost. akt: 2019-06-26 09:27:34)

Autor zdjęcia: KPP LW

Jak zachowywać się nad wodą,co robić w przypadku spotkania agresywnego psa i jak być bezpiecznym w ruchu drogowym – o tym wszystkim przypominał lidzbarski dzielnicowy. Policjant spotkał się z dziećmi, które spędzają wakacyjny odpoczynek na półkolonii w Młodzieżowym Domu Kultury.

Policjanci w czasie wakacji w szczególny sposób troszczą się o dzieci i robią wszystko, aby zapewnić im bezpieczny wypoczynek - na obozach, koloniach lub w miejscu ich zamieszkania. Oprócz działań edukacyjnych, prowadzone są kontrole miejsc letniego wypoczynku.

Mundurowi ostrzegają słuchaczy przed niebezpieczeństwami, na jakie narażeni są podczas wakacji. Policjanci przypominają i omawiają podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z dróg, którymi często dzieci przemieszczają się np. na boisko.

W poniedziałek 24 czerwca w Młodzieżowym Domu Kultury z półkolonistami spotkał się sierż. szt. Rafał Kozłowski. Lidzbarski dzielnicowy najwięcej czasu przeznaczył na omówienie bezpiecznego zachowania nad wodą.

Niemal każde dziecko zapytane czy podczas wakacji będzie spędzało czas nad wodą, podniosło rękę. Dlatego też, mundurowy przekazał im wiele cennych rad, które mogą przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa najmłodszych.

Podczas spotkania policjant nie zapomniał także o zagrożeniach jakie czyhają na dzieci w lesie, podczas spotkania z agresywnym zwierzęciem czy obcą osobą.

Sierż. szt. Kozłowski zwrócił także uwagę na wzmożoną czujność w stosunku do osób nieznajomych, uważanie na to czym nas ktoś częstuje.

Na zakończenie spotkania dzielnicowy Kozłowski zwrócił uwagę jak należy się zachowywać na drodze, a także namawiał do wykorzystywania elementów odblaskowych.
Informacja KPP


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. larryfox2017 #2807648 | 185.244.*.* 21 paź 2019 18:27

    Czy próbowałeś uzyskać pożyczki z banków bez powodzenia? Pilnie potrzebujesz pieniędzy, aby wyjść z długów? Potrzebujesz pieniędzy na rozwój lub założenie własnej firmy? Uzyskaj pożyczkę od jednej z wiodących brytyjskich firm pożyczkowych. Aby uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt za pośrednictwem WhatsApp: +14092051142 lub e-mail: larryfox2017@gmail.com

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages