Niedziela, 9 sierpnia 2020. Imieniny Klary, Romana, Rozyny

Mieszkańcy Rogóża i okolic pomagają Sebastiankowi [ZDJĘCIA]

2019-06-24 12:00:00 (ost. akt: 2019-06-28 10:37:38)

Autor zdjęcia: Ewa Lubińska

Mieszkańcy Rogóża, Morawy, Knip i innych okolicznych miejscowości postanowili pomóc trzyletniemu Sebastiankowi Borasowi. Chłopiec wymaga intensywnej rehabilitacji. Żeby uzbierać na nią środki, zorganizowali Piknik Rodzinny w Rogóżu. Udało się zebrać ponad osiem tysięcy złotych.

Charytatywny Piknik Rodzinny odbył się w sobotę, 22 czerwca na placu przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Rogóżu. Był inicjatywą mieszkańców wspomnianych miejscowości, ale włączyły się też inne osoby, co pomogło w przygotowaniu większej liczby atrakcji.

Były też służby mundurowe: policjanci, strażacy ochotnicy i funkcjonariusze Straży Granicznej w Bezledach z czworonogiem, który dał wspaniały popis ułożenia. Dico, bo tak się wabi pies, który specjalizuje się w wyszukiwaniu ładunków wybuchowych, broni oraz amunicji, reagował na każdy gest swojego opiekuna mł. chor. SG Tomasza Stankiewicza. Czujny i posłuszny zachwycał publiczność, która nie szczędziła mu głaskania i przytulasów.

Podczas pikniku można było pod okiem strażaków wypróbować armatki wodne, obejrzeć wóz strażacki należący do OSP w Rogóżu i motocykle policyjne z Komendy Powiatowej Policji w Lidzbarku Warmińskim.

Można też było sprawdzić jak reaguje nasz wzrok pod wpływem alkoholu lub narkotyków, wykorzystując do tego specjalne narkogogle i alkogogle, przywiezione do Rogóża z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

Chętnych nie brakowało też na przejażdżki kucykiem, zabawy z balonikami do tworzenia zwierzątek, malowania twarzy, konkurencji sportowych — rywalizacja była zacięta, loterii fantowej, do której była spora kolejka oraz na pyszne łakocie, przygotowane przez mieszkanki.

Czas umilały występy młodych wokalistów uczęszczających na zajęcia do Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Pilniku. Była też licytacja, najwięcej zapłacono za rower podarowany przez Posła na Sejm Jacka Protasa.

Aukcje odbyły się w ramach ogólnopolskiej akcji Kilometry Dobra, organizowanej przez Stowarzyszenie Soulriders. Piknik zakończono wspólnym pieczeniem kiełbasek przy ognisku.

Cały dochód z Pikniku Rodzinnego w Rogóżu organizatorzy przeznaczą na rehabilitację Sebastiana Borasa. Chłopiec choruje na padaczkę, która hamuje jego rozwój psycho-ruchowy, ponieważ każdy kolejny atak powoduje utratę wcześniej zdobytych umiejętności.

Dlatego tak ważna jest systematyczna rehabilitacja, która niestety jest bardzo kosztowna. Łącznie udało się zebrać 8200 złotych.

— Chciałbym w imieniu organizatorów podziękować wszystkim uczestnikom Pikniku za obecność, wsparcie i okazanie serc przy licytacji, kiermaszach i korzystaniu z licznych atrakcji, dzięki którym mogliśmy zebrać tak wspaniałą kwotę. Szczególne podziękowania również kierujemy do niezwykle licznych sponsorów, darczyńców i wolontariuszy, dzięki którym nasz piknik mógł się odbyć — powiedział Marcin Grobelny, który wraz z Damianem Kardymowiczem prowadził imprezę.

Trzyletni Sebastian Boras jest też też pod opieką olsztyńskiej Fundacji Przyszłość dla Dzieci. Żeby mu pomóc można też wpłacać datki na jego konto imienne: 21 1240 1590 1111 0010 2531 7517. Koniecznie z dopiskiem Sebastian Boras.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Pieszkowo #2752852 | 37.248.*.* 26 cze 2019 01:41

  My też mamy swojego Sebastianka.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Sylwia pokazaliście #2752271 | 81.163.*.* 25 cze 2019 05:46

   Mieszkańcy Rogoza, Knip i Morawy pokazali bardzo ogromne serce. Organizacja imprezy na najwyższym poziomie

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Prezes M #2751926 | 91.199.*.* 24 cze 2019 15:07

   Osoby, które uczestniczyły w Pikniku stworzyły super klimat i atmosferę, co w połączeniu z ofiarnością darczyńców, poświęceniem wolontariuszy oraz przy pomocy wszystkich, którzy przyczynili się do organizacji Pikniku dało niesamowitą imprezę! Dziękuję wszystkim i każdemu z osobna!!!

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. DOROTA #2751920 | 213.5.*.* 24 cze 2019 14:58

   SUUUPPPEEERRRR:)

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages