Piątek, 3 lipca 2020. Imieniny Anatola, Jacka, Mirosławy

Policjanci sprawdzają autokary

2019-06-21 11:18:52 (ost. akt: 2019-06-21 11:22:07)

Autor zdjęcia: archiwym GO

Lidzbarscy policjanci przypominają o możliwości zgłoszenia kontroli autobusu. Każdy ma prawo zwrócić się do nich z prośbą o skontrolowanie kierowcy i autokaru przed rozpoczęciem podróży. Wystarczy tylko zadzwonić i poinformować o planowanym wyjeździe.

Rodzice, opiekunowie, nauczyciele i osoby odpowiedzialne za organizację wyjazdów – każdy zainteresowany ma prawo zwrócić się do policjantów z prośbą o skontrolowanie autokaru, uprawnień i stanu trzeźwości kierowcy przed wyjazdem dzieci i młodzieży na wycieczkę czy letni wypoczynek.

Funkcjonariusze sprawdzają stan trzeźwości kierowcy, ale także to, czy jest wypoczęty i posiada odpowiednie uprawnienia.

Zostanie sprawdzony także stan techniczny pojazdu, zwłaszcza stan opon, układu kierowniczego, hamulcowego i światła. Warto więc zadbać o bezpieczeństwo i wcześniej zgłosić kontrolę na policję.

Informację o wyjeździe autobusu można zgłosić dzwoniąc na nr telefonu 89 767 72 83 do Kierownika Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lidzbarku Warmińskim w godzinach 7:30-15:30 lub bezpośrednio do dyżurnego lidzbarskiej komendy na nr telefonu 89 767 72 00.

Z uwagi na rosnącą liczbę kontroli autokarów w okresie wakacji prosimy o zgłoszenia nie później niż dwa dni przed planowanym wyjazdem.
Informacja KPP

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages