Sobota, 4 lipca 2020. Imieniny Aureli, Malwiny, Zygfryda

Kolejna nawałnica w powiecie lidzbarskim

2019-06-17 14:52:40 (ost. akt: 2019-06-17 14:55:51)

Autor zdjęcia: Izabela Rubis

Dwa dni po pierwszej nawałnicy pojawiła się kolejna. Burza nad naszym regionem przeszła też w nocy z soboty na niedzielę.

— Pierwsze zgłoszenie o utrudnieniach na drodze wpłynęło do służb ratowniczych tuż po godzinie pierwszej w nocy — opowiada rzecznik strażaków. — Kilkadziesiąt minut później w terenie działały już wszystkie zastępy straży pożarnej z lidzbarskiej jednostki ratowniczo – gaśniczej, a z upływem czasu także jednostki OSP. Najwięcej zgłoszeń otrzymaliśmy nad ranem, wtedy ukazała się prawdziwa skala zniszczeń spowodowana przez silny wiatr i intensywne opady deszczu. Niemalże wszystkie drogi w naszym powiecie były całkowicie lub częściowo zatarasowane przez powalone drzewa.

Wiatrołomy blokowały krajową 51 w okolicach Markajm. Utrudnienia wystąpiły też na drogach między innymi w Ornecie, Lubominie, Wilczkowie, Kłębowie, Czarnym Krzu, Kiwitach, Jarandowie.

— Sporo zgłoszeń otrzymaliśmy na terenie miasta Lidzbark Warmiński. W sumie strażacy w naszym powiecie zanotowali 29 interwencji. Na szczęście w wyniku burz nikt nie ucierpiał, nie było osób poszkodowanych.

Burmistrz Lidzbarka Warmińskiego Jacek Wiśniowski zarządził spotkanie sztabu kryzysowego, aby oszacować straty i opracować plan działania w niwelowaniu, a także w miarę możliwości zapobieganiu podobnym sytuacjom w przyszłości.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages