Wtorek, 4 sierpnia 2020. Imieniny Dominiki, Dominika, Protazego

Konkurs bajek i legend

2019-06-19 12:00:00 (ost. akt: 2019-06-19 14:09:17)

Autor zdjęcia: Anna Kujawa-Rodziewicz

Miejska Biblioteka Publiczna już po raz trzynasty zorganizowała konkurs honorujący lidzbarską bajkopisarkę Irenę Kwinto. Wzięło w nim udział 15 uczniów.

XIII Konkurs Wiedzy o Twórczości Ireny Kwinto pod Patronatem Burmistrza Miasta Jacka Wiśniowskiego odbył się 29 maja po raz kolejny w Miejskiej Bibliotece Publicznej, w  Oddziale dla Dzieci i Młodzieży w Lidzbarku Warmińskim.

W konkursie uczestniczyło 15 uczniów z lidzbarskich szkół podstawowych.

Konkurs ten jest dla naszej placówki ważnym wydarzeniem z wielu powodów. Przede wszystkim konkursem tym czcimy pamięć naszej lidzbarskiej pisarki pani Ireny Kwinto, która tworzyła dla dzieci bajki i legendy warmińskie, dzieląc się przy tym swoim wspaniałym talentem z  najmłodszymi.

Utwory te są czytane przez kolejne pokolenia dzieci po dzień dzisiejszy. Przenosząc one nas w  magiczny świat psotnych, leśnych kłobuków, dobrych pruskich bożków — Smętków oraz odwiecznej walki dobra ze złem.

Co roku mamy zaszczyt gościć podczas konkursu pana Stanisława Kwinto syna pisarki, który opowiada dzieciom o swojej mamie, wspomina i pokazuje cenne pamiątki, w tym wspaniały Order Uśmiechu, ważne międzynarodowe odznaczenie który autorka otrzymała w 1974 roku za działalność przynoszącą dzieciom radość.

Konkurs Wiedzy o Twórczości Ireny Kwinto posiada już swoją historię, tradycję i  odpowiednią rangę nadaną mu poprzez patronat Burmistrza Miasta Jacka Wiśniowskiego.

W związku z tym w  tym roku gościła u nas pani wiceburmistrz Marzena Newelska. Dzieci otrzymały nagrody sponsorowane przez Burmistrza Miasta i przez Miejską Bibliotekę Publiczną.

Z uczniowie do konkursu pracują nauczyciele, którzy swoim zaangażowaniem przygotowują dzieci na udział w tym wydarzeniu. Pedagogami pracującymi z dziećmi są z SP nr 1 — p.  Dorota Petryk z SP nr 3 — p. Dorota Szapiel i z SP nr 4 — p. Wojciech Karolonek.

W tym roku w konkursie nagrody otrzymali:
Laureatem Nagrody Burmistrza Miasta Lidzbarka Warmińskiego została Olga  Kozłowska ze  SP nr 3.
I miejsce zajął Filip Orłowski ze SP nr 3
II miejsce zajęła Justyna Sturlis SP nr 3
III miejsce zajęła Maja Montewka SP nr 4.
Gratulujemy bardzo serdecznie Laureatce Konkursu i pozostałym uczniom, którzy zdobyli nagrodzone miejsca oraz dziękujemy wszystkim za udział w tym wydarzeniu.
Ewa UrbanPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages