Poniedziałek, 21 października 2019. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Jak sobie radzić z upałem?

2019-06-13 09:06:18 (ost. akt: 2019-06-13 09:12:11)

Autor zdjęcia: Pixabay

Słupki termometrów sięgają w ostatnich dniach 30 stopni w cieniu. Upał nie do zniesienia i wygląda na to, że tak będzie w najbliższych dniach. Wysokie temperatury najbardziej niebezpieczne są dla osób starszych, chorych (osłabionych, z obniżoną odpornością) i dzieci.

Jak sobie radzić z upałem?

Przede wszystkim otwieranie okien w ciągu dnia wcale nie jest dobrym rozwiązaniem. Wietrzymy wieczorem, w nocy, nad ranem.

W ciągu dnia lepiej jest okna zasłonić, a w mieszkaniu rozłożyć namoczone w wodzie prześcieradła, czy ręczniki, ustawić miski z lodem lub schłodzone (zmrożone) butelki z wodą.

Można też mokrymi ręcznikami schładzać ciało. Zawijać się mokrym prześcieradłem. I oczywiście wychodząc z domu zakładać lekką, przewiewną odzież, chronić głowę i oczy.

Przede wszystkim należy się nawadniać. Alkohol i kofeina nie są wskazane. W czasie upałów dobrze jest natomiast pić wodę lub herbatę z solą. Sięgać po warzywa i owoce o dużej zawartości wody, takie jak ogórki i arbuzy (można je dodawać do wody).

Mądre nawadnianie jest konieczne. Trzeba pamiętać, że w czasie upałów razem z potem tracimy mnóstwo minerałów itp. Możemy odczuwać osłabienie, niepokój, brak apetytu, nawet nudności, czy skurcze kończyn.

Warto więc uzupełniać mikroelementy itp. oraz dodawać sól do napojów, jeśli nie mamy nadciśnienia. Powodzenia.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages