Poniedziałek, 21 października 2019. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

JEDNO SERCE – DWIE OJCZYZNY — koncert Evgena Malinowskiego

2019-06-03 13:02:40 (ost. akt: 2019-06-03 15:55:37)
Evgen Malinowski

Evgen Malinowski

Synku może już wystarczy szwendać się po świecie... — tymi słowami kończy się każda wizyta u matki na Syberii. Mój dom jest w Polsce – odpowiada Evgen Malinowski, artysta, który wystąpił niedawno w Oranżerii Kultury w Lidzbarku Warmińskim.

Podczas koncertu „Jedno serce – dwie Ojczyzny” 24 maja w Oranżerii Kultury wystąpił Evgen Malinowski. Syberyjski Bard nie tylko śpiewał i grał, ale też opowiadał o swojej drodze artystycznej i życiowej. Droga ta zawiodła go do Polski, z której pochodził jego dziadek. „Tu odnalazłem Dom, bo Polakiem czułem się zawsze”.

Całe spotkanie miało charakter spektaklu autobiograficznego. Artysta przedstawił swoją najnowszą płytę JEDNO SERCE – DWIE OJCZYZNY. Ta płyta jest swoistym podsumowaniem życia artystycznego i prywatnego na przestrzeni swoich 25 lat od urodzenia w Rosji, i 25 lat życia w Polsce. Podwójny album to kolejna płyta z serii „Syberyjski bard zaprasza” do wydania którego przyczyniły się osoby z Lidzbarka Warmińskiego.

Pierwszą gitarę dostał na dziesiąte urodziny, ale już w dzieciństwie konstruował własne instrumenty z desek i żyłek wędkarskich. „Wtedy to brzmiało raczej jak gra na nerwach” żartował Evgen Malinowski.

Pieśni, które wybiera do swojego repertuaru oddają jego własny światopogląd. Są to interpretacje polskich i rosyjskich utworów m. in. Włodzimierza Wysockiego, Bułata Okudżawy oraz własnego autorstwa. Evgen śpiewa po rosyjsku i po polsku, akompaniuje sobie na gitarze akustycznej. Komentarze poprzedzające każdy utwór, są nieodłącznym elementem jego koncertów.

Poprzez muzykę pragnie skłonić do refleksji nad wspólnotą słowiańską, relacjami między ludźmi różnych kultur i narodowości. Evgen Malinowski to nie tylko syberyjski bard, ale i polski aktor, dyrygent, kompozytor, założyciel Fundacji na rzecz zbliżania kultur OPEN ART.

Podczas koncertu w Oranżerii Bard szybko nawiązał bliski kontakt z lidzbarską publicznością. Osoba, która odgadła tytuł ostatniej piosenki otrzymała w nagrodę płytę – a były to „Trzy miłości” Bułata Okudżawy.

Koncert odbył się dzięki Mecenasom: firmie Szkło i LIONS Club Krasicki z Lidzbarka Warmińskiego. Evgen Malinowski dziękował licznie zgromadzonej publiczności za ciepłe przyjęcie. My dziękujemy Artyście za pełen romantyzmu i melancholii wieczór, za to szczere Serce, które było słychać w każdej pieśni i słowie!
Organizatorzy

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: OranzeriaKultury

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages