Sobota, 4 lipca 2020. Imieniny Aureli, Malwiny, Zygfryda

RYCINY SZYMONA KOBYLIŃSKIEGO W ORANŻERII

2019-05-31 09:29:33 (ost. akt: 2019-05-31 09:43:30)

W czwartek 6 czerwca 2019 o godz. 19:00 w Oranżerii Kultury odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy „Ryciny Szymona Kobylińskiego do powieści Henryka Sienkiewicza W pustyni i w puszczy”.

Oranżeria Kultury w Lidzbarku Warmińskim zaprasza na wydarzenia kulturalne ze słowem i obrazem! 5 czerwca 2019 – otwarcie wystawy Z Szymonem „W pustyni i w puszczy”.

Spotkania kierowane do Młodzieży z klas IV-VI odbędą się w trzech grupach o godz. 9:00, 10:30 i 12:00.

Natomiast 6 czerwca 2019 – otwarcie wystawy „Ryciny Szymona Kobylińskiego do powieści Henryka Sienkiewicza "W pustyni i w puszczy”. Spotkanie kierowane do wszystkich chętnych — odbędzie się o godz. 19:00.

Szymon Kobyliński (1927-2002) – polski grafik, rysownik, karykaturzysta, satyryk, historyk, scenograf, jeden z prekursorów polskiego komiksu. Szerokiej publiczności znany również ze swoich rysunkowych gawęd telewizyjnych.

Wystawę przygotowano wspólnie z wnuczką Artysty – Verą Kobylińską, która opowie o swoim dziadku, jego pracy i pasji twórczej. Zaprezentowane będą ryciny i szkicowniki oraz przybliżone zostanie proces przygotowania się Artysty do wykonania tych prac.

Będzie można zobaczyć dokumentację rysunkową, fotograficzną i prasową oraz archiwalne zdjęcia Szymona Kobylińskiego i Jego osobiste pamiątki.

Na spotkaniu zostanie odczytanych kilka fragmentów powieści H. Sienkiewicza z towarzyszeniem nietypowej oprawy muzycznej w aranżacji Marcina Dadury – zagrają bębny i kij deszczowy.

Będzie to niezwykła artystyczno-literacka podróż po pustyniach i dżunglach dzikiej Afryki w lidzbarskiej oranżerii!

Bezpłatne zaproszenia i zapisy: oranzeria@lidzbarkw.pl oraz tel. 517 262 146


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: OranzeriaKultury

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages