MKS Polonia: zwycięstwo seniorów, remis juniora młodszego

2019-05-30 11:05:08(ost. akt: 2019-05-30 11:04:32)
W miniony weekend seniorzy MKS Polonia Lidzbark Warmiński pokonali CWKS Vęgorię Węgorzewo. Juniorzy młodsi zremisowali w Ełku z Mazurem 2:2.
CWKS Vęgoria Węgorzewo - MKS Polonia Lidzbark Warmiński 1:3 (1:1)

Bramki: Dobkowski, Rodzeński, Gurov

Już tylko 4 punktów brakuje MKS Polonii do upragnionego awansu (przy założeniu, że KS Śniardwy Orzysz wygra swoje mecze). W sobotnim meczu poloniści pokonali na wyjeździe Vęgorię Węgorzewo 1:3.

Lidzbarczanie od początku zaatakowali gospodarzy chcąc jak najszybciej zdobyć bramkę. Utrzymywali się długo przy piłce i stwarzali groźne sytuacje bramkowe, jednak to Vęgoria objęła prowadzenie w tym meczu. To nie zniechęciło podopiecznych Marka Rabczuka czego efektem była bramka zdobyta przez Szymona Dobkowskiego. Zespół z Lidzbarka Warmińskiego na przerwę schodził przy wyniku 1:1.

Druga odsłona to także przewaga polonistów, gospodarze cofnęli się głęboko i próbowali swoich sił z kontrataku. MKS Polonia wyszedł na prowadzenie po fenomenalnym uderzeniu Bartłomieja Rodzeńskiego. Wynik spotkania na 3:1 ustalił Sergey Gurov.

Po tej kolejce MKS Polonia Lidzbark Warmiński ma 9-punktową przewagę nad zespołem z Orzysza, który u siebie pokonał Błękitnych Pasym 1:0.

Na piłkarskie emocje z udziałem lidzbarskiej Polonii nie będzie trzeba długo czekać. Już w tę środę (29.05.2019) o godzinie 17:00 wielkie derby. MKS Polonia na wyjeździe zmierzy się z GKS Cresovia Górowo Iławeckie. Serdecznie zapraszamy.

Z uwagi na olbrzymie zainteresowanie środowym (29.05.2019, godzina 17:00) meczem z GKS Cresovia Górowo Iławeckie MKS Polonia organizuje wyjazd na to spotkanie.

Miejsce wyjazdu: Urząd Gminy w Lidzbarku Warmińskim
Godzina wyjazdu: 16:00
Koszt od osoby: 20 zł
Minimalna liczba osób żeby zorganizować wyjazd: 20
Maksymalna liczba miejsc w autokarze: 50

Zapisy pod numerem telefonu 726 104 787 - Dalecki Marcin. Zapisy do 28.05.2019 do godziny 12:00.

MKS Mazur Ełk - MKS Polonia Lidzbark Warmiński 2:2 (1:0)

20' 1:0
48' 1:1 Radosław Biedulski (asysta Oskar Żuk)
80' 1:2 Radosław Biedulski
88' 2:2

Skład: Szostak - Kędzierski, Zakrzewski, Kosacz, Kuźmiak - Kamieniecki, Żuk (81' Stefanowicz) - Michalczewski, Biedulski, Kmiołek - Ciesielski

W niedzielę juniorzy młodsi pojechali na daleki wyjazd do Ełku, gdzie przeciwnikiem był tamtejszy Mazur. Mecz rozgrywany był o godzinie 11:00 toteż zawodnicy musieli już bardzo wcześnie wyjechać. W pierwszym meczu przegrali u siebie z Mazurem 4:2, więc młodzi piłkarze byli bardzo mocno zmotywowani aby wygrać.

Po wyrównanym początku lidzbarczanie stracili bramkę w 20 minucie spotkania. Do końca pierwszej połowy nie udało się wyrównać, choć okazje ku temu były. Druga odsłona spotkania to mocne "depnięcie" Polonii. Już 3 minuty po wznowieniu drugiej połowy piłkę od Oskara Żuka "sam na sam" dostał Radosław Biedulski i pewnie pokonał bramkarza. Polonia cały czas atakowała bramkę Mazura. W 80 minucie po zamieszaniu w polu karnym gospodarzy gola strzałem piętką zdobył Radosław Biedulski. Kiedy już wszyscy myśleli, że nic złego nie może się przytrafić, bo dość niegroźnie wyglądającej sytuacji i wyrzucie piłki z autu w pole karne gospodarze zdobyli bramkę.
Mecz zakończył się wynikiem 2:2. Lidzbarczanie w dalszym ciągu są wiceliderem tabeli I ligi wojewódzkiej.