Czwartek, 9 kwietnia 2020. Imieniny Mai, Marcelego, Wadima

Bezpieczne ogródki działkowe – debata społeczna

2019-05-29 14:17:23 (ost. akt: 2019-05-29 14:21:01)

Autor zdjęcia: KPP LW

Bezpieczeństwo użytkowników ogrodów działkowych było głównym tematem debaty społecznej zorganizowanej przez lidzbarskich policjantów. Mundurowi informowali o zagrożeniach, z którymi mogą spotkać się działkowcy i odpowiadali na pytania uczestników debaty.

Wczoraj (28.05.19) w Lidzbarskim Domu Kultury odbyła się debata społeczna na temat bezpieczeństwa ogródków działkowych oraz oszustw na tzw. wnuczka.

Celem organizowanej przez Komendę Powiatową Policji w Lidzbarku Warmińskim debaty było rozpoznanie problemów użytkowników Rodzinnych Ogrodów Działkowych położonych w na terenie powiatu.

Do udziału w debacie zaproszeni zostali użytkownicy ogrodów działkowych oraz studenci Uniwersytetu III Wieku.

Na zaproszenie policjantów odpowiedział też Burmistrz Lidzbarka Warmińskiego Jacek Wiśniowski i Komendant Straży Miejskiej w Lidzbarku Warmińskim Robert Świder.

Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego podinsp. Jolanta Wójcik przedstawiła informację na temat zagrożeń, z którymi spotkać mogą się użytkownicy ogrodów działkowych.

Przy pomocy prezentacji multimedialnej prowadząca omówiła jak przeciwdziałać niszczeniu mienia, kradzieżom i innym zachowaniom utrudniającym życie działkowcom.

Kolejnym etapem debaty były tematy związane z oszustwami na tzw. wnuczka. Podinsp. Wójcik przedstawiła zagrożenia na jakie narażone są osoby starsze.

Poszczególne zagrożenia, w szczególności oszustwa na tzw. wnuczka, podpisywanie umów przez osoby podające się za przedstawicieli różnych instytucji, kradzieże telefonów komórkowych, torebek na tzw. wyrwę zostały poparte przykładami zdarzeń, które miały miejsce na terenie powiatu lidzbarskiego.

Podczas debaty słuchacze dowiedzieli się miedzy innymi jak mogą wystrzegać się niebezpieczeństw związanych z coraz to powszechniejszymi przestępstwami popełnianymi na osobach starszych.

Debata społeczna, która odbyła się we wtorkowe przedpołudnie, pozwoli na jeszcze lepsze rozpoznanie problemów użytkowników ogrodów działkowych.

W czasie debaty uczestnicy otrzymali ulotki informacyjne oraz informacje dotyczące dzielnicowych, którzy pracują na terenie danego ogrodu działkowego.

W atmosferze dialogu i rzeczowej rozmowy padały wnioski działkowiczów, które Policja uwzględni w czasie planowania służby. Jednym z efektów debaty jest lepsza wiedza na temat oczekiwań działkowiczów wobec Policji.

Na spotkaniu z uczestnikami poruszano też tematy związane z Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacją Moja Komenda.

Wszyscy uczestnicy debaty wypełnili także anonimową ankietę, która dotyczyła poruszanych tematów.

Wyniki tej ankiety zostaną poddane wnikliwej analizie i również staną się podstawą planowania przedsięwzięć podejmowanych w przyszłości na terenie powiatu lidzbarskiego.
Informacja KPP


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages