Warmiński Bieg Przełajowy w Kraszewie

2019-05-20 12:39:27(ost. akt: 2019-05-22 09:53:37)

Autor zdjęcia: Marcin Dalecki

Szkoła Podstawowa im. Karola Wojtyły w Kraszewie zdobyła pierwsze miejsce w Warmińskim Biegu Przełajowym, który odbył się 15 maja w Kraszewie. Drugie miejsce wywalczyła Szkoła Podstawowa w Rogóżu, a trzecie Szkoła Podstawowa w Runowie.
W Kraszewie 15 maja odbył się Warmiński Bieg Przełajowy. To już trzecie zmagania dzieci i młodzieży ze szkół gminnych, które wzięły udział w biegach na różne dystanse. W tym roku uczestniczyło 160 zawodników.

Trasa nie była łatwa, przebiegała przez pagórki, łąki i ścieżki w miejscowości Kraszewo. Wyścigi utrudniała pogoda, zwłaszcza zimny i silny wiatr.

Bieg został zorganizowany przez klub sportowy LUKS Karol, działający przy Szkole Podstawowej im. Karola Wojtyły w Kraszewie, przy wsparciu Urzędu Gminy w Lidzbarku Warmińskim, Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Pilniku oraz Stowarzyszenia „Kraszewo — wieś naszych marzeń”.

Szczególne podziękowania należą się dla prowadzącego imprezę Krzysztofa Syrewicza, który dopingował zawodników — wyzwalał w nich ducha walki i dodawał zmęczonym biegaczom skrzydeł.

Wszyscy zawodnicy ukończyli biegi i otrzymali pamiątkowe medale, które w tym roku obrazowały w parę biegnącą na tle kapliczki warmińskiej. Podczas zawodów przewidziano dla wszystkich ciepłą kiełbasę i herbatę.

W klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa im. Karola Wojtyły w Kraszewie z 132 pkt., drugie miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa im. Józefa Piłsudskiego w Rogóżu z 88 pkt., a trzecie Szkoła Podstawowa im. Stefana Wyszyńskiego w Runowie z 66 pkt.