Piątek, 25 września 2020. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

Kierował niesprawnym autem, okazało się że jest też pijany i bez prawa jazdy

2019-05-17 12:53:52 (ost. akt: 2019-05-17 13:02:19)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

Kara do 2 lat więzienia i zakaz prowadzenia pojazdów do lat 10 grozi 18 – letniemu mieszkańcowi gminy Dywity. Mężczyzna kierował samochodem mając ponad promil alkoholu w organizmie.

W czwartek (tj. 16.05.2019 r.), kilka minut po północy w Lidzbarku Warmińskim na ul. Bartoszyckiej policjanci zespołu patrolowo-interwencyjnego zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę hondy.

Powodem kontroli drogowej było to, że pojazd miał niesprawne światło i nie miał tylnej tablicy rejestracyjnej.

W trakcie rozmowy z 18-letnim kierowcą, policjanci wyczuli od niego woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało w jego organizmie ponad 1 promil.

Okazało się także, że to nie jedyne przewinienie kierującego — nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem, a auto nie ma wymaganego przepisami przeglądu technicznego.

Teraz osiemnastolatek za swoje czyny będzie odpowiadał przed sądem.

Policja przypomina!

Osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości będzie musiała się liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. zł, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się takiego czynu oraz nie mniejszej niż 10 tys. zł, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.
Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 lub 997 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji, o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages