Sobota, 25 maja 2019. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Już dzisiaj rusza Rajd Trzech Koron

2019-05-13 13:21:54 (ost. akt: 2019-05-23 09:50:27)

Autor zdjęcia: Elżbieta Żywczyk

W dniach 23-26 maja 2019 roku w Lidzbarku Warmińskim i okolicach odbywa się Rajd Trzech Koron „Szwedzi i przyjaciele". Do rajdu dopuszczane są zabytkowe samochody szwedzkiej produkcji, wyprodukowane przed rokiem 1994.

W Lidzbarku Warmińskim będzie można podziwiać stare piękne samochody. Kolejny raz nasze miasta będzie gościło Rajd Trzech Koron „Szwedzi i przyjaciele".

Bazą tego rajdu będzie Hotel „Krasicki”, znajdujący się w przedzamczu lidzbarskiego zamku biskupów warmińskich.

24 maja 2019 r. załogi III Rajdu Trzech Koron „Szwedzi i przyjaciele” w godzinach 10.30 – 12.00 zatrzymają się przy Ratuszu Miejskim w Ornecie by podzielić się swoją pasją i zamiłowaniem do zabytkowych aut.

Pokaz zwieńczy minikonkurs elegancji o Puchar Burmistrza Ornety dla najciekawszego auta.

Goście odbędą spacer po mieście, podczas którego odwiedzą Galerię Dziedzictwa Ornety, Kościół pw. św. Jana Chrzciciela, galerię Art-Nova, jak również Szlak Fortyfikacji Umocnień Trójkąta Lidzbarskiego.

W Lidzbarku Warmińskim zabytkowe samochody pojawią się w sobotę.
25 maja o godz. 9.45 spod Hotelu Krasicki wyruszy I załoga do IV etapu.

Natomiast o godz. 9:45-10:45 – odbędzie się próba sprawności jazdy na dziedzińcu Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Kazimierza Jagiellończyka w Lidzbarku Warmińskim.

Na godziny 13:00-14:00 organizatorzy zaplanowali kryterium uliczne w centrum Lidzbarka (rejon ulic: Hoża, Prosta, Reja, Pl.Wolności).

O godz. 15:00 — start I załogi do VI etapu (Hotel „Krasicki”), a w godz. 16:30-17.30 odbędzie się konkurs elegancji pod Wysoka Bramą. Godz. 17:35 meta I załogi po VI etapie (Hotel „Krasicki”).

Jak wspomnieliśmy, do rajdu dopuszczane są zabytkowe samochody szwedzkiej produkcji, wyprodukowane przed 1994, ale znajdujące się w nienagannym stanie technicznym i wizualnym (inne marki lub roczniki będą dopuszczone po uzgodnieniu z komandorem rajdu; w przypadku większej ilości zgłoszeń komandor ma prawo wyboru uczestników pod względem zgłoszonych pojazdów).

Każdy pojazd musi oczywiście posiadać ważne ubezpieczenie OC i NW, badania techniczne oraz obowiązkowe wyposażenie. Kierowca natomiast powinien posiadać ważne prawo jazdy. Liczba załóg uczestniczących w rajdzie jest ograniczona do 25. Uczestnictwo w rajdzie jest płatne.

Warto przypomnieć, że Rajd Trzech Koron gościliśmy także w ubiegłym roku. Organizatorom bowiem bardzo spodobały się piękne widoki warmińskie i nasze kręte drogi, pośród lasów, łąk i jezior.

Wówczas przyjechał od o nas 16 szwedzkich klasyków, które pokonały w ciągu dwóch dni trasę o długości około 180 kilometrów wiodącą m.in. przez Lidzbark Warmiński, Świętą Lipkę i Reszel.

Po drodze załogi miały do wykonania zadania, m.in. rozpoznanie zdjęć przydrożnych kapliczek, z których słynie Warmia. Zawodnicy rozwiązywali też quizy dotyczące szwedzkiej motoryzacji, rajdów samochodowych, piosenki, wynalazków, sportowców i kuchni.

Bazą ubiegłorocznego rajdu był Dworek Romanowski​ w Sułowie, gdzie organizatorzy przeprowadzili próby sportowe. Zwyciężyli Adrian i Mateusz Urbańscy.

Konkurs elegancji o Puchar Burmistrza Lidzbarka Warmińskiego i nagrodę Hotelu "Krasicki" odbył się na deptaku pod Wysoką Bramą a dekoracja zwycięzców (Tomasz Podkowiński / Aleksandra Dąbrowska, SAAB 96 V4 '68) nastąpiła na dziedzińcu Zamku Biskupów Warmińskich. Klasyfikację BRD wygrali Marcin i Agnieszka Gabrowscy wraz z Asią i Julią (SAAB 96L '76).

Na zamku w Reszlu organizatorzy sprawdzili znajomość części zamiennych do szwedzkich klasyków. Zwiedzając miasto należało wykonać zadanie polegające na odnalezieniu oznaczonej plakatem rajdu cukierni "Dolce Vita", zamówieniu kawy, ciastka lub lodów i uzyskaniu pieczątki do karty drogowej.

Klasyfikację generalną wygrała załoga Tomasza (syn) i Wojciecha (ojciec) Szwejkowskich jadąca SAAB-em 99 z 1984 roku. Na podium znaleźli się również panowie Urbańscy (Amazon) oraz Mirek i Alina Walczak (Volvo 480).
Jak będzie w tym roku? Niedługo zobaczymy.

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: PoloniaLidzbarkWarminski

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages