Moto Klub Lidzbark Warmiński z Pucharem Polski

2019-05-13 12:02:31(ost. akt: 2019-05-13 14:30:16)

Autor zdjęcia: materiały klubu

Klubowy Puchar Polski wrócił do Moto Klubu Lidzbark Warmiński. Lidzbarski klub zdobył go podczas Pucharu Polski w Motocrossie 2019. Rywalizacja odbyła się w ostatni weekend w Olecku. Zawody na długo zostaną w pamięci lidzbarczan.
W niedzielę w Olecku zakończył się dwudniowy Puchar Polski w Motocrossie 2019. Na starcie stanęło 221 riderów, którzy walczyli w klasach: MX Masters, MX85, MX2C oraz MX Open. Królewską klasę wygrał Tomasz Wysocki (Człuchowski AutoMotoKlub). Zdobywcą klubowego Pucharu Polski został Moto Klub Lidzbark Warmiński.

Po ostatnim klubowym triumfie w 2016 roku, puchar znów wraca w ręce lidzbarskiego klubu. Wszystko za sprawą grupy ludzi, dla których niemożliwe nie istnieje, teamu, który w kluczowym momencie potrafi się zmobilizować i dokonać czegoś wielkiego, bo z pewnością zdobycie Klubowego Pucharu Polski należy nazwać wielkim wyczynem.

W klasie MX B mistrzostwo w Pucharze Polski wywalczył Wojciech Kuształa, a trzecie miejsce w tej kategorii wywalczył Dominik Winckiewicz. Olecki tor okazał się być szczęśliwy także dla Krzysztofa Sartanowicza, który w klasie MX 2C zameldował się na trzeciej pozycji.

W kilku przypadkach do strefy medalowej zabrakło naprawdę niewiele. W klasie MX 1C lidzbarscy zawodnicy zajęli trzy kolejne miejsca poza podium: 4. był Piotr Zinko, 5. Wojciech Górski, Marek Niepiekło z 6. lokatą.

W klasie MX 85 Paskal Myhan kończy rywalizację na 5. miejscu, a dzień wcześniej w klasie MX Junior Paskal osiąga 7. rezultat.

— Zawody w Olecku na długo pozostaną w naszej pamięci i zapewne miło będzie nam wracać na szczęśliwy dla nas tor — mówi prezes klubu Jarosław Piwnicki. — Oczywistym jest, że sukces drużynowy zawdzięczamy naszym zawodnikom, którzy także indywidualnie sięgnęli po tytuły.