Sobota, 16 stycznia 2021. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Dziś działania policyjne NURD

2019-05-08 12:25:07 (ost. akt: 2019-05-08 12:32:26)
Policjanci z lidzbarskiej drogówki rozpoczęli na terenie powiatu działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”.

Policjanci z lidzbarskiej drogówki rozpoczęli na terenie powiatu działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”.

Autor zdjęcia: Fot. materiały organizator

Policjanci z Lidzbarka Warmińskiego prowadzą dziś akcję Niechroniony Uczestnik Ruchu Drogowego. Akcja drogówki skierowana jest przede wszystkim do pieszych i rowerzystów. Policjanci zwracają szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądają się, czy piesi nie łamią zasad przepisów ruchu drogowego.

Podczas takich działań funkcjonariusze ujawniają wiele wykroczeń, które piesi sami inicjują. Wśród nich jest: przechodzenie w miejscu niedozwolonym czy wbieganie pod nadjeżdżający samochód.

Policjanci przypominają, że każdy pieszy poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, ma obowiązek używania elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych użytkowników dróg.

Niestosowanie się do tego przepisu jest wykroczeniem, za które można otrzymać mandat w wysokości od 20 do 500 złotych. Noszenie odblasków zwiększa przede wszystkim widoczność i poprawia bezpieczeństwo na drodze.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ziom #2728815 | 213.5.*.* 8 maj 2019 23:42

    ciekawe czemu nigdy nie reagują na zachowanie kierowców, którzy nagminnie parkuja na chodniku przy aptece na ul. Lipowej. Zastawiony chodnik, że przejść nie idzie, albo auta tak poparkowane, że smieciarka przejechać nie może. Na policję liczyć nie można bo wystarczy kilka mandatów wystawić i będzie droznie, a o straży miejskiej nie wspomnę bo ci to dupe wożą non stop, ale nie reagują bo lepiej głowę odwrócić i uważać, że problemu nie ma. A no narazie nie ma, ale co w sytuacji, gdy będzie zagrożone życie ludzie i straż pożarna nie będzie mogła dojechać? Na to pytanie niech odpowiedzą sobie przełożeni wspomnianych służb, którzy podobno dowodzą tym bu*

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages