Sobota, 16 stycznia 2021. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Pod pozorem dopłaty do zasiłku pogrzebowego okradł staruszkę

2019-05-08 11:26:49 (ost. akt: 2019-05-08 17:16:08)
Bezczelni oszuści polują głównie na starsze osoby, które niestety w wielu przypadkach ufają przestępcom, tak było i tym razem

Bezczelni oszuści polują głównie na starsze osoby, które niestety w wielu przypadkach ufają przestępcom, tak było i tym razem

Autor zdjęcia: sxc.hu

83-letnia mieszkanka Lidzbarka Warmińskiego została okradziona przez mężczyznę, który podawał się za urzędnika przyznającego dopłatę do zasiłku pogrzebowego. Aby dostać dotację kobieta musiała pokazać, że posiada pieniądze w kwocie 5.000 zł. Po wyjściu oszusta pokrzywdzona zorientowała się, że z jej mieszkania zginęło 1.600 zł.

Wczoraj (7 maja) do mieszkania 83-latki zapukał mężczyzna, który przedstawił się jako urzędnik przyznający unijne dopłaty do zasiłku pogrzebowego, emerytom powyżej 80 roku życia.

Mężczyzna pokazał właścicielce mieszkania dokument, który nazwał legitymacją unijną. Kobieta wpuściła nieznajomego do mieszkania.

Ten kontynuując rozmowę poinformował staruszkę, że warunkiem przyznania takiej dotacji jest posiadanie przez nią gotówki w kwocie 5.000 zł. Kobieta wyjęła schowaną w mieszkaniu kopertę i na oczach „rzekomego urzędnika” przeliczyła pieniądze twierdząc, że ma „tylko” 1.600 zł.

Mężczyzna powiedział, że ta kwota wystarczy do przyznania zasiłku i poprosił pokrzywdzoną o napisanie na kartce swoich danych.

Dopiero po wyjściu mężczyzny pokrzywdzona zorientowała się, że miała do czynienia z oszustem, a z jej mieszkania zginęła koperta, w której były pieniądze.

Większą ostrożnością wykazał się natomiast sąsiad pokrzywdzonej kobiety, do mieszkania którego również zapukał „rzekomy urzędnik”.

71-latek stosując zasadę „ograniczonego zaufania” nie wpuścił mężczyzny do domu.

Policjanci szukają podejrzanego o kradzież , ale też zwracają się z apelem, szczególnie do osób starszych o ostrożność w kontaktach z nieznajomymi osobami, odwiedzającymi nasze domy.

Oszuści wykorzystując nawet chwilową nieuwagę właścicieli mieszkań pozbawiają ich dużych oszczędności.

Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości co do intencji osób, które nas odwiedzają powinniśmy o tym fakcie natychmiast powiadomić policję.

Przede wszystkim jednak uważajmy na siebie i pod żadnym pozorem nie wpuszczajmy nikogo obcego do naszych domów.

Oszuści potrafią podszywać się zarówno pod urzędników, pracowników opieki społecznej, jak i policjantów, prokuratorów czy funkcjonariuszy CBŚP.
Informacja KPP

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Jak nic #2729034 | 37.8.*.* 9 maj 2019 11:30

  Prawdziwy katolik !!! Szkoda jeszcze ,że nie ksiunc

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages