Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Flaga Państwowa już na maszcie, rowerzyści ruszyli do Stoczka [ZDJĘCIA]

2019-05-02 12:13:10 (ost. akt: 2019-05-02 12:35:23)
Rodzinny Rajd Rowerowy ruszył do Stoczka po podniesieniu Flagi Państwowej

Rodzinny Rajd Rowerowy ruszył do Stoczka po podniesieniu Flagi Państwowej

Autor zdjęcia: Ewa Lubińska

Najmłodszą uczestniczką Rodzinnego Rajdu Rowerowego do Stoczka Klasztornego jest... 15-miesięczna Jagódka. Jechała oczywiście w towarzystwie taty i na razie jeszcze w podpiętym do jego roweru wózku. Najstarsza rowerzystka ma lat 65 i to nie jest jej pierwszy rajd.

Rodzinny Rajd Rowerowy do Stoczka Klasztornego wyruszył tuż po godzinie 12.00, po uroczystym wciągnięciu na maszt Flagi Państwowej.

Na Placu Wolności w Lidzbarku Warmińskim nie zabrakło Posła RP Piotra Cieślińskiego, Starosty Lidzbarskiego Jana Harhaja i Burmistrza Lidzbarka Warmińskiego Jacka Wiśniowskiego oraz Przewodniczącej Rady Powiatu Ewy Giedryś.

Uczestnicy rajdu mają przed sobą 11-kilometrową trasę wiodącą szlakiem Green Velo. Na miejscu będzie czekało na nich ognisko i poczęstunek.

Dzisiaj jeszcze na godz. 16:00 zaprasza Oranżeria Kultury, w której odbędą się rodzinne warsztaty muzyczne pt. „Z pieśnią przez pokolenia – Polna różyczka”.

Przypomnijmy też Święto Konstytucji 3 Maja.

Tego dnia o godz. 10:00 Wiosenny Turniej Piłki Nożnej Orlik 2019 (Orlik przy SP nr 3 ul. Lipowa) oraz Piknik Rowerowy z Veolią i Rowerowym Lidzbarkiem, a na nim: zawody kolarskie dla dzieci i młodzieży, pokaz skoków na rowerach w wykonaniu członków stowarzyszenia Rowerowy Lidzbark, malowanie twarzy, kręcenie balonów dla dzieci, warsztaty ekologiczne „zero waste”, malowanie starych dachówek, kamieni i butelek, zabawki z „byle czego”, warsztaty bębniarskie, szycie woreczków z firanek, jak segregować, czyli zabawa z recyklingiem, kłobuczki z włóczki, maty ze szmaty (deptak przy wysokiej Bramie).

Także o godz. 10:00 odbędzie się msza święta w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-go Maja (kościół św. ap. Piotra i Pawła).

Godzinę później, czyli o godz. 11:00 zaplanowano zawody strzeleckie z okazji Święta Konstytucji 3-go Maja (strzelnica miejska ul. Olsztyńska).

Natomiast w sobotę 4 maja o godz. 10:45 rozpocznie się mityng lekkoatletyczny I klasy — otwarcie sezonu lekkoatletycznego pod egidą Warmińsko-Mazurskiego Związku Lekkiej Atletyki (stadion miejski ul. Bartoszycka).

O godz. 17:00 zaś Oranżeria Kultury zaprasza na koncert dyplomantów Państwowej Szkoły Muzycznej II Stopnia w Olsztynie. I tak Wielką Majówkę zakończą lidzbarczanie.


Rodzinny Rajd Rowerowy ruszył do Stoczka po podniesieniu Flagi Państwowej


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. fizol #2726626 | 195.136.*.* 5 maj 2019 10:46

    Nie

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages