Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Pobiegli za Kopernikiem trzeci raz [ZDJĘCIA]

2019-04-30 12:00:00 (ost. akt: 2019-04-30 14:32:04)
Festiwal Biegowy imieniem Mikołaja Kopernika

Festiwal Biegowy imieniem Mikołaja Kopernika

Autor zdjęcia: Ewa Lubińska

To był już trzeci w Lidzbarku Warmińskim Bieg, a drugi Festiwal Biegowy imieniem Mikołaja Kopernika. Mimo zapowiadanego deszczu, pogoda była dla biegaczy łaskawa. Do pokonania mieli pięć lub 10 kilometrów do wyboru. Lidzbarczanie spisali się znakomicie.

Z mieszkańców powiatu lidzbarskiego najlepiej zaprezentował się lidzbarczanin Szymon Gwardjak, który znalazł się aż na drugim miejscu w kategorii Open, a warto wspomnieć, że biegacze przyjechali z wielu miejsc Polski i nie tylko z kraju, bo mieliśmy na przykład gości nawet z Obwodu Kaliningradzkiego.

Już w sobotę 27 kwietnia odbyła się w Lidzbarku Warmińskim konferencja prasowa, na którą zaproszono media i na której nie zabrakło przyjaciela Festiwalu Biegowego w naszym mieście słynnego piłkarza Grzegorza Lato.

Słynny sportowiec pojawił się oczywiście następnego dnia na lidzbarskim deptaku, by wspierać biegaczy i razem z Mikołajem Kopernikiem (Tadeusz Krenc) oraz Posłem RP Jackiem Protasem i Burmistrzem Jackiem Wiśniowskim dekorować medalami kończących bieg zawodników.

Imprezie towarzyszyły w tym roku liczne stoiska promocyjne, ale też te z pamiątkami, pysznym jedzeniem, czy sprzętem sportowym i turystycznym.

Festiwal Biegowy rozpoczął się o godz. 10.00, ale pierwsi zawodnicy ruszyli o godz. 11.00. Zawody odbywały się w poszczególnych kategoriach w podziale na wiek, płeć, pokonywaną odległość. W biegu, tradycyjnie już, wzięły też udział dzieci.

W kategorii Open najlepszy okazał się Konrad Nosarzewski z miejscowości Stupsk Mazowiecki. Trasę 10 kilometrów pokonał w czasie 33,33. Na drugim miejscu uplasował się lidzbarczanin Szymon Gwardjak, który miał czas 34,21.

Pośród lidzbarczan najlepsi w tej kategorii byli: Rafał Olkowski na miejscu 5. (czas 36,09), Paweł Pochodaj miejsce 9. (czas 38,20) i Marcin Powideł miejsce 10. (czas 38,27).

Najszybszą kobietą w kategorii Open była Aleksandra Jakimczuk z Braniewa, która przebiegła dystans 10 kilometrów w czasie 40,04, pokonując na trasie wielu mężczyzn.

Najlepszą lidzbarczanką w tej kategorii była Anna Koziełło, która 10 kilometrów przebiegła w 48,19 minut, a najszybszą lidzbarczanką na dystansie 5 kilometrów była Agata Majewska z czasem 22,39 minut.

Szczegółowe wyniki można znaleźć na stronie: wyniki.datasport.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages