Sobota, 19 września 2020. Imieniny Januarego, Konstancji, Leopolda

Więcej policjantów na drogach — przed nami policyjna akcja Wielkanoc 2019

2019-04-18 12:07:00 (ost. akt: 2019-04-18 10:12:06)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów, sposób przewożenia pasażerów oraz stosowanie się kierowców do ograniczeń prędkości – na to będą zwracać szczególną uwagę policjanci, którzy w piątek rozpoczynają na drogach powiatu lidzbarskiego akcję Wielkanoc 2019. Potrwa ona do poniedziałku.

Od piątku do poniedziałku (19-22.04.19) na drogach w całym powiecie lidzbarskim będzie więcej policyjnych patroli, niż zwykle.

Kierowcy mogą się spodziewać częstszych kontroli stanu trzeźwości, prędkości i stanu technicznego pojazdów. Policjanci będą zwracać również szczególną uwagę na to, czy kierowcy i pasażerowie przemieszczają się w zapiętych pasach, a dzieci w fotelikach.

W ciągu najbliższych czterech, świątecznych dni funkcjonariusze będą monitorować dopuszczalną prędkość pojazdów i reagować na wykroczenia, szczególnie te najbardziej niebezpieczne: nieprawidłowe wyprzedzanie, omijanie i wyprzedzanie pojazdów przed i na przejściach dla pieszych, przekraczanie dopuszczalnej prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu czy niestosowanie się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa.

Uwaga mundurowych będzie też szczególnie skupiona na trzeźwości kierujących.

Przypominamy również o wielkanocnym poniedziałku. Postarajmy się aby stary obyczaj „śmigusa - dyngusa” nie stał się wybrykiem chuligańskim.

Apelujemy do rodziców o uświadomienie pociechom, że polewanie wodą przypadkowych przechodniów i pojazdów w ruchu, zrzucanie woreczków z wodą z okien budynków, balkonów czy mostów to narażanie innych na niebezpieczeństwo.

Policjanci na tego typu zachowania będą reagować i wyciągać konsekwencje prawne. Może to być nałożona przez policjantów grzywna w postaci mandatu karnego bądź skierowanie wniosku o ukaranie do sądu.
Informacja KPP

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. kierowca #2725922 | 188.146.*.* 3 maj 2019 11:51

  lepiej ustawić się pod stacją kontroli państwa ka.... tam się cuda dzieją

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Qwerty #2719190 | 37.47.*.* 18 kwi 2019 19:49

  Co za debil wymyślił remont drogi przy starostwie, przed samymi świętami???????

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages