Ewelina Kaczyńska mistrzynią Polski Juniorów w zapasach kobiet

2019-04-15 11:28:27(ost. akt: 2019-04-15 11:34:37)

Autor zdjęcia: materiały klubu

W Międzyzdrojach odbyły się w weekend (13/14 kwietnia) Mistrzostwa Polski Juniorów w zapasach w stylu wolnym w zapasach juniorek. Świetnie wypadli reprezentanci klubów warmińsko-mazurskich, a lidzbarczanka Ewelina Kaczyńska zdobyła Złoty Medal.
Zloty medal w kategorii 76 kg zdobyła Ewelina Kaczyńska (Warmia Lidzbark Warmiński). Na podium stanął tez Sebastian Niemiec z Orła Karolewo, który wywalczył brąz w kategorii 92 kg.

Bardzo bliscy zdobycia medali byli: zawodnicy Warmii Lidzbark Warmiński: Grzegorz Borkowski w kat. 74 kg i Piotr Szczerbik w kat. 79 kg, którzy przegrali pojedynki o podium i zajęli piąte miejsca.

Natomiast w Rybnie odbyły się w sobotę (13 kwietnia) dwie imprezy zapaśnicze: Puchar Wójta w kategorii Kadetów i Młodzieżowa Liga Szkolna z udziałem młodzików.

Niektórzy startowali w dwóch turniejach, co przed zawodami rangi krajowej z pewnością pomoże w osiągnięciu optymalnej formy. W rywalizacji kadetów w klasyfikacji zespołowej zwyciężyli zapaśnicy Sokoła Lubawa, w lidze triumfowali gospodarze — GSZS Rybno.

Indywidualnie na najwyższym stopniu podium stawali reprezentanci: Warmii Lidzbark Warmiński, Sokoła Lubawa, Budowlanych Olsztyn, GSZS Rybno, Orlika Nawiady, Olimpu Kętrzyn, Orła Karolewo.

Do zwycięstwa drużynowego sekcji z Rybna przyczyniły się przede wszystkim dziewczęta, które z wyjątkiem jednego wyjątku wygrały wszystkie kategorie wagowej. W kategorii wagowej 48 kg pierwsze miejsce zajął Rafał Wangin z LUKS Lidzbark Warmiński.