Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Spokojnie — to tylko ćwiczenia

2019-04-10 12:00:00 (ost. akt: 2019-04-10 13:12:37)
Akcja strażaków "Kościół 2019"

Akcja strażaków "Kościół 2019"

Autor zdjęcia: materiały KP PSP

— Czy to prawda, że ktoś chce skoczyć z wieży kościoła?! — pytali nas 3 kwietnia Czytelnicy. — Nie, to tylko ćwiczenia — odpowiadaliśmy co chwila. — Ale tam jest tyle wozów strażackich i policja — nie chcieli nam wierzyć mieszkańcy.

Strażackie ćwiczenia pod hasłem "Kościół 2019", tak oto relacjonuje kpt. Tomasz Gowkielewicz, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lidzbarku Warmińskim:

— 3 kwietnia około godz.10.00 dyżurny stanowiska kierowania komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Lidzbarku Warmińskim otrzymał zgłoszenie o zadymieniu na wieży kościoła pw. apostołów Piotra i Pawła w Lidzbarku Warmińskim. Od tego momentu rozpoczęły się ćwiczenia komendanta powiatowego PSP w Lidzbarku Warmińskim na miejscowym obiekcie sakralnym.

Scenariusz ćwiczeń zakładał, że w wyniku prac konserwacyjnych urządzeń telekomunikacyjnych znajdujących się na wieży doszło do zwarcia instalacji elektrycznej oraz powstania pożaru. Poszkodowany został pracownik obsługujący urządzenia. Do zdarzenia zadysponowane zostały w pierwszej kolejności cztery zastępy z lidzbarskiej jrg i dodatkowo OSP Rogóż.

W następnej fazie SD 30 z OSP Orneta. Strażacy prowadzili działania ratowniczo – gaśnicze wprowadzając linię gaśniczą z prądem wody w natarciu od wewnątrz po klatce schodowej. Ze względu na brak możliwości ewakuacji osoby poszkodowanej klatką schodową, na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały dodatkowe siły i środki tj. specjalistyczna grupa ratownictwa wysokościowego oraz SCHD 42 z JRG 2 Olsztyn.

W ćwiczeniach uczestniczyła także Policja i Straż Miejska, których podstawowym zadaniem było zorganizowanie objazdów w obrębie terenu akcji.

Głównym celem ćwiczeń była organizacja działań ratowniczo – gaśniczych w obiekcie sakralnym w zakresie łączności, organizacji terenu akcji oraz dostarczania wody z użyciem drabin i podnośników w tego typu obiektach. Ponadto Istotnym elementem ćwiczeń była możliwość współdziałania ze specjalistyczną grupą ratownictwa wysokościowego.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages