Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików i Młodziczek

2019-04-02 10:40:22(ost. akt: 2019-04-03 13:55:56)

Autor zdjęcia: Marcin Dalecki

W Lidzbarku 30 marca odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików i Młodziczek oraz Międzywojewódzkie Eliminacje Drużynowe Młodzików, Kadetów (OOOM) i Juniorów.
W rywalizacji uczestniczyli zawodnicy Mazowsza oraz Warmii i Mazur. Potencjał obu regionów jest nieporównywalny, dlatego każdy medal należy przyjąć z dużym uznaniem.

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w tenisie stołowym odbyły się pod honorowym patronatem Burmistrza Lidzbarka Warmińskiego Jacka Wiśniowskiego.

Największe sukcesy święciliśmy w grze pojedynczej młodzików, gdzie złoto wywalczył Artur Gromek, a brąz Dawid Chilicki (obaj Warmia Lidzbark Warmiński). Ci sami zawodnicy zdobyli brązowe krążki w grze podwójnej.

Srebrny medal w singlu młodziczek wywalczyła Natalia Bogdanowicz (Warmia Lidzbark Warmiński).

W rywalizacji drużynowej do rozgrywek centralnych awansowali zwycięzcy i tu triumfowały zespoły z Mazowsza. W młodzikach drugie miejsce zajął Dekorglass Działdowo, a trzecie Ostródzianka. Wśród młodziczek na drugiej pozycji uplasował się Dekorglass, wśród kadetów druga była Ostródzianka, a trzeci Dekorglass.