Udana inauguracja MKS Polonii

2019-04-02 10:03:04(ost. akt: 2019-04-02 16:46:11)

Autor zdjęcia: Ola Mieczkowska

MKS Polonia Lidzbark Warmiński 30 marca rozpoczął rundę rewanżową klasy okręgowej grupy 1. sezonu 2018/2019. W Pasymiu lidzbarczanie pokonali drużynę Błękitnych 1:0, a jedyną bramkę zdobył nowy nabytek Polonii — Daniel Wierzbowski.
Mecz był pod całkowitą kontrolą przez pełne 90 minut. Gospodarze bronili się całą 11-stką na swojej połowie. Wynik ten to najniższy wymiar kary, bowiem MKS Polonia miał dogodne sytuacje na podwyższenie wyniku.

Warto wspomnieć, że szansę debiutu w końcówce spotkania otrzymał zaledwie 15-letni wychowanek klubu Piotr Kosacz. Przez te kilka minut zaprezentował się z naprawdę dobre strony.

Dziękujemy również licznie przybyłym kibicom, za doping przez pełne 90 minut.
Zwycięstwem nad Błękitnymi MKS Polonia umocnił się na fotelu lidera, drużyna Marka Rabczuka ma już 11 punktów przewagi nad drugim KS Śniardwy Orzysz, który w weekend zaledwie zremisował swój mecz.

W ten sam dzień do pierwszego meczu tej rundy podchodzili juniorzy młodsi. Pokonali oni na wyjeździe SKS Szczytno aż 4:0. Juniorzy młodsi Polonii byli zespołem lepszym, co przełożyło się na wynik spotkania, choć do przerwy było bez bramek.

Skład: Szostak — Bejnar, Borucki, Prado, Kędzierski — Michalczewski (46' Biedulski), Zakrzewski, Kamieniecki, Kmiołek (83' Stefanowicz) — Żuk — Ciesielski.
Marcin Dalecki

Bramki:
55' Wiktor Prado (asysta Oskar Żuk)
80' Dominik Ciesielski (asysta Jakub Kędzierski)
87' Radosław Biedulski (asysta Oskar Żuk)
90' Radosław Biedulski (asysta Jakub Kędzierski)

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: PoloniaLidzbarkWarminski