Sukcesy lidzbarskich zapaśników

2019-04-02 09:53:08(ost. akt: 2019-04-02 16:41:43)

Autor zdjęcia: materiały klubu

W Kostrzyniu odbył się w weekend, z 30 na 31 marca, Puchar Polski Kadetów w zapasach w stylu klasycznym – eliminacja do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Dobre wyniki odnotowali w nim zawodnicy "Warmii".
Rafał Wangin został wicemistrzem II Pucharu Polski Kadetów w zapasach w stylu klasycznym w kategorii wagowej 51 kg.

W tej samej wadze o podium otarł się Sebastian Kowalkowski (Sokół Lubawa), którzy przegrał walkę o brąz i zajął piąte miejsce. Piąty był również jego kolega klubowy Łukasz Stawiarski w kat. 55 kg.

Startowało prawie 200 zawodników, w tym 10-osobowa ekipa z województwa warmińsko-mazurskiego z sekcji: Warmia Lidzbark Warmiński, Sokół Lubawa i Budowlani Olsztyn.

W zawodach wzięli udział także inni reprezentanci klubu z Lidzbarka Warmińskiego: Cyprian Kowalik (10. miejsce w kategorii wagowej 60 kg), Dawid Kapuściński, Jakub Walczyński, Igor Fesnak (odpowiednio 14., 17., 20. miejsce w kategorii wagowej 65 kg). W klasyfikacji zespołowej LUKS Warmia zdobył łącznie 5 punktów, co dało 21-23 miejsce.

Warto wspomnieć, że w Radomiu w dniach 22-23 marca Piotr Szczerbik w swojej kategorii do 77 kilogramów zdobył tytuł wicemistrza w zapasach w stylu klasycznym (junior).

Lidzbarscy zapaśnicy działają przy Młodzieżowym Domu Kultury w Lidzbarku Warmińskim.