Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

ALLAN WEATHERILL W ORANŻERII

2019-04-01 13:07:57 (ost. akt: 2019-04-01 13:12:49)

Autor zdjęcia: Oranżeria Kultury

W Oranżerii Kultury ostatni sobotni wieczór marca spędziliśmy ze sztuką. Gościliśmy brytyjskiego artystę malarza Allana Weatherilla oraz jego zjawiskowe obrazy często przedstawiające świat natury.

W prezentowanych pracach zaskakuje odbiorców feeria barw, użyta technika plam i samo dzieło. Autor maluje głównie olejami i akwarelami, ale koncept obrazu najpierw powstaje w jego umyśle i fantazji.

Następnie pomocne są ołówek i szkicownik, bo jak twierdzi artysta, podstawowe umiejętności rysowania są niezwykle ważne w procesie twórczym.

Gotowe dzieła Allana Weatherilla i udostępnione do obejrzenia szkicowniki zachwycają, a w nich są też pierwsze malunki jego ukochanej wnuczki.

Artysta urodzony w Londynie od ponad dwudziestu lat mieszka w Polsce, w miejscowości pod Dobrym Miastem i jest naszym warmińskim sąsiadem.

W oranżerii w swobodnej rozmowie z dyrektor Anną Puszcz ujął słuchających bezpośrednim zachowaniem i urokiem osobistym – malarzowi współtowarzyszyła żona Barbara.

Artysta z chęcią odpowiadał na zadawane mu pytania o twórczość, szczególnie intrygował publiczność motyw kostek do gry posadowionych w różnorodnym tle.

W trakcie naszego spotkania pojawiły się akcenty muzyczne – na fortepianie gościnnie zagrała osiemnastoletnia Basia Pałczyńska.

Uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Olsztynie wykonała utwory Mozarta, Chopina i Lutosławskiego. Młoda adeptka sztuki muzycznej zagrała z pasją współtworząc niepowtarzalny klimat sobotniego wernisażu.

Publiczność przybyła tłumnie. Byli oczywiście lidzbarczanie, ale też goście z innych miast naszego regionu.

Autokarem przyjechali przyjaciele Allana Weatherilla z Międzylesia, w tym sołtys z rodziną. Nie zabrakło burmistrza Dobrego Miasta, który pozazdrościł nam pięknego spotkania!

My zaś wchodząc z twórczym rozpędem w wiosenne miesiące oczekujemy wszystkich sympatyków edukacji i kultury w Miejskiej Bibliotece Pedagogicznej – Oranżerii Kultury.

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: OranzeriaKultury

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages