Niedziela, 29 listopada 2020. Imieniny Błażeja, Margerity, Saturnina

TEATR KAMISHIBAI w Oranżerii Kultury

2019-03-28 12:57:23 (ost. akt: 2019-03-28 13:04:00)

Autor zdjęcia: Oranżeria Kultury

Niezwykły teatr - Kamishibai można było zobaczyć 25 marca podczas Dnia Teatru w Oranżerii Kultury. Kamishibai to inaczej Papierowy Teatr wywodzący się z Japonii.

Podczas przedstawienia wykorzystuje się plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą lub kartonową skrzynkę podobną do parawanu z teatrzyków marionetkowych, w której przedstawiane są kolejne fragmenty historii, bajki, opowiadania.

Z magiczną skrzynką przyjechały do nas Panie Basia Knifka i Ewa Rodziewicz z Powiatowej Biblioteki Pedagogicznej w Bartoszycach.

Trzy różne przedstawienia obejrzeli: podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 i dzieci z Przedszkola "Kubuś" z Lidzbarka Warmińskiego. Żeby otworzyć magiczną skrzynkę uczestnicy musieli wymyślać różnorakie zaklęcia.

Było warto, bo ukryte w niej bajki były przepiękne. Słuchaliśmy śpiewu słowika i szumu morza ukrytego w muszelce. Poznaliśmy cesarza, królową pszczół i rybaka, który złowił złotą rybkę.

Te niezwykłe historie opowiadała i pokazywała nam Pani Basia Knifka. Dzięki magicznej sile Kamishibai uczestnicy przeżyli wspaniałe chwile i przenieśli się w krainę baśni.

Jesteśmy tak zachwyceni Papierowym Teatrem, że planujemy kolejne przedstawienia w Oranżerii.
Organizatorzy


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: OranzeriaKultury

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages