Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Ważne dla rodzin sprawujących opiekę nad osobami niepełnosprawnymi

2019-03-28 12:00:00 (ost. akt: 2019-03-28 11:47:10)
wózek

wózek

Autor zdjęcia: pixabay

Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Oddolnych w Olsztynie we współpracy z Urzędem Miejskim oraz Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Lidzbarku Warmińskim proponują przygotowanie projektu skierowanego do rodzin sprawujących opiekę nad dziećmi niepełnosprawnymi.

Projekt ma na celu realizację szeroko rozumianego wsparcia rodziców i opiekunów, borykających się na co dzień z wielopłaszczyznowymi problemami, w przezwyciężaniu trudnych sytuacji życiowych.

— Ważnym założeniem projektu jest uwzględnienie faktycznych potrzeb i spełnienie oczekiwać tych rodzin — mówi Barbara Krasowska, Kierownik lidzbarskiego MOPS. — Gwarancją dobrze sformułowanych celów i zadań, które będą odpowiedzią na takie założenie, jest inicjatywa oddolna rodziców i opiekunów dzieci niepełnosprawnych. Wsłuchanie się w głosy osób zainteresowanych, pozwoli na określenie faktycznych potrzeb, w myśl zasady: „nic o was bez Was”.

— Wiemy, jak trudna jest codzienność rodziców i opiekunów osób niepełnosprawnych, dlatego chcemy ich wesprzeć — dodaje Małgorzata Chojnowska, prezes Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Oddolnych. — W swojej działalności spotykamy się z problemami takich rodzin, które bardzo potrzebują wsparcia, a nie bardzo wiedzą dokąd się po nie udać.

Osoby zainteresowane projektem, skierowanym do rodzin, w których żyją dzieci niepełnosprawne, zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się 4 kwietnia 2019 roku o godzinie 10:00 w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lidzbarku Warmińskim, przy ulicy Akacjowej 7. lub prosimy o kontakt z kierownikiem MOPS pod numerem 89 767 80 40.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Ja #2712423 | 83.31.*.* 8 kwi 2019 20:46

  A co z dojazdami autami ufundowanymi przez PFRON. Nie raz widzę jadące puste lub z ? zakupami ale gdy trzeba przewieść osobę niepełnosprawną lub wiekową słabo poruszającą się to MOPS nie uznaje takiej prośby. I jeszcze jedno: CO ZROBIĆ Z OSOBĄ NIEPEŁNOSPRAWNĄ BY DOJŚĆ NA TO SPOTKANIE? Do tej pory czy mnie stać czy nie brałam taxi ale podrożało...Przykre ale prawdziwe. STARSZE OSOBY POSZŁY W ODSTAWKĘ BO...???

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. maja #2705862 | 195.136.*.* 29 mar 2019 02:36

  Dlaczego program jest skierowany tylko do rodzin dzieci niepełnosprawnych, kiedy mamy dużo więcej osób starszych niepełnosprawnych. Powinno się uwzględniać wszystkich niepełnosprawnych, aby opiekujący się nimi mieli lżej.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages