Niedziela, 18 sierpnia 2019. Imieniny Bogusława, Bronisława, Ilony

Weekendowe strzelanie z LOK

2019-03-27 12:00:00 (ost. akt: 2019-03-27 11:27:01)

Autor zdjęcia: Marcin Dalecki

W Olsztynie odbyły się Wojewódzkie Zawody Strzeleckie "Finał Szkolnej Ligi Strzeleckiej 2019", dzień później Zawody Strzeleckie o Puchar Przechodni OSiR w Lidzbarku Warmińskim.

W sobotę 23 marca w Olsztynie odbyły się Wojewódzkie Zawody Strzeleckie Juniorek i Juniorów Młodszych w Strzelaniu z Broni Pneumatycznej "Finał Szkolnej Ligi Strzeleckiej 2019". W zawodach uczestniczyło 18 czteroosobowych drużyn, reprezentujących poszczególne Organizacje Powiatowe Ligi Obrony Kraju w województwie warmińsko-mazurskim.

Organizację Powiatową LOK w Lidzbarku Warmińskim reprezentowała drużyna z KS LOK "Warmiak" w składzie: Karolina Rzygalińska, Joanna Kohut, Zuzanna Malinowska, Bartosz Molewski.

Drużyna zajęła 3. miejsce, indywidualnie Bartosz Molewski 2. w klasyfikacji chłopców i Joanna Kohut 3. w klasyfikacji dziewcząt.

Natomiast w niedzielę 24 marca 2019 r. KS LOK zorganizowało Zawody Strzeleckie o Puchar Przechodni Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lidzbarku Warmińskim. Odbyły się one na strzelnicy pneumatycznej przy ul. Wyszyńskiego 1 w Lidzbarku Warmińskim.

W zmaganiach uczestniczyło 15 strzelców, startujących w 17 dwuosobowych drużynach oraz indywidualnie, w konkurencjach pistoletu i karabinu pneumatycznego.

Poziom był bardzo wyrównany, o kolejności miejsc zajmowanych przez drużyny w trzech przypadkach zdecydował lepszy wynik osiągnięty z pistoletu (zgodnie z regulaminem zawodów).

W tym roku Puchar OSiR trafił w ręce drużyny z KS LOK "Warmiak" w składzie: Weronika Stapel i Patryk Szymański.

Zawody otworzyła, nie tylko słowem, ale również symbolicznym pierwszym strzałem, oraz nagrody zwycięzcom wręczała p. Dorota Michalak, Przewodnicząca Rady Miasta Lidzbark Warmiński.
Marcin Dalecki

WYNIKI

Drużynowo:
1. "Warmińskie Diabły" - Weronika Stapel, Patryk Szymański - 154 pkt.
2. "Orneta 3" - Mirosław Kurenda, Sebastian Leszczyński - 149 pkt.
3. "Orneta 2" - Mirosław Kurenda, Karol Lompert - 147 pkt.

Karabin pneumatyczny:
1. Weronika Stapel, Sebastian Leszczyński, Mirosław Kurenda - 69 pkt.
2. Krzysztof Łomecki - 66 pkt.
3. Karol Lompert - 58 pkt.

Pistolet pneumatyczny:
1. Mirosław Kurenda - 89 pkt.
2. Patryk Szymański - 85 pkt.
3. Sebastian Leszczyński, Mirosław Kurenda - 80 pkt.



Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: PoloniaLidzbarkWarminski

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages