Czwartek, 12 grudnia 2019. Imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary

Dzień Przedsiębiorczości w lidzbarskiej jednostce policji

2019-03-21 12:00:00 (ost. akt: 2019-03-21 12:37:32)
Dzień Przedsiębiorczości z lidzbarskimi policjantami

Dzień Przedsiębiorczości z lidzbarskimi policjantami

Autor zdjęcia: KPP LW

W ramach XVI edycji ogólnopolskiego Dnia Przedsiębiorczości uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych i Liceum Ogólnokształcącego w Lidzbarku Warmińskim odbyli jednodniową praktykę w lidzbarskiej komendzie policji. Młodzież miała okazję przyjrzeć się pracy policjantów i uzyskać informację o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania tego zawodu.

Wczoraj 20 marca obchodzona była XVI edycja Dnia Przedsiębiorczości którego inicjatorem jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Program odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta RP i skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Zgodnie z założeniami udział w przedsięwzięciu sprzyja podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji przy planowaniu swojej drogi edukacyjnej i zawodowej. Uczniowie ze szkół biorących udział w programie odbywają jednodniowe praktyki w różnych instytucjach, dzięki czemu mają możliwość zweryfikowania swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie.

Podobnie jak w roku ubiegłym do Dnia Przedsiębiorczości przyłączyła się także Komenda Powiatowa Policji w Lidzbarku Warmińskim.
Podczas spotkania podkom. Monika Klepacka oficer prasowy lidzbarskiej komendy przekazała słuchaczom niezbędne informacje na temat zasad doboru i możliwości pełnienia służby w Policji.

Uczniowie zostali również zapoznani z wymogami oraz predyspozycjami jakie należy spełniać na różnych stanowiskach służbowych. Młodzi praktykanci mieli również okazję zapoznać się z podstawowymi zagadnieniami z ustawy o Policji, dzięki czemu dowiedzieli się jakie zadania i obowiązki nakłada na zawód policjanta przywołana ustawa.

Profilaktyk lidzbarskiej komendy sierż. szt. Katarzyna Chomej zaprezentowała młodzieży policyjne umundurowanie oraz policyjny sprzęt, jakie funkcjonariusze używają podczas służby. Uczniowie dowiedzieli się czym zajmują się policjanci z poszczególnych wydziałów, usłyszeli co na co dzień robi policjant z wydziału kryminalnego, dzielnicowy czy policyjny profilaktyk.

Goście dowiedzieli się o aplikacji Moja Komenda, którą można zainstalować w telefonie komórkowym i dzięki niej łatwo skontaktować się ze swoim dzielnicowym, usłyszeli o programie Dzielnicowy Bliżej Nas, oraz o Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

O swojej pracy uczniom opowiedzieli również policjanci ruchu drogowego asp. Dariusz Sosnowski i mł.asp. Kamil Bączek, wyjaśniając na czym polega ich praca i jakie mają zadania podczas pełnionej służby na drodze. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja sprzętu wykorzystywanego podczas działań drogowych czy patrolowo – interwencyjnych.

Uczniowie byli zgodni, że jednodniowe praktyki to szansa na zdobycie praktycznej wiedzy o tym, jak naprawdę wygląda praca w ich wymarzonym zawodzie. Wizyta w lidzbarskiej komendzie była ciekawym doświadczeniem w ramach zajęć i pozwoliła młodzieży bliżej poznać organizację pracy policjantów.
Informacja KPP


Dzień Przedsiębiorczości z lidzbarskimi policjantami
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages