Niedziela, 18 sierpnia 2019. Imieniny Bogusława, Bronisława, Ilony

Dziś na drogach powiatu akcja "Prędkość"

2019-03-20 14:04:05 (ost. akt: 2019-03-20 14:05:04)

Autor zdjęcia: Policja

Dziś 20 marca od wczesnych godzin porannych na terenie powiatu lidzbarskiego trwa policyjna akcja „Prędkość”. Policjanci sprawdzą, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości, czy są trzeźwi, czy stosują pasy bezpieczeństwa i urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci.

Głównym celem prowadzonych przez policjantów działań na terenie naszego powiatu jest zapobieganie wypadkom i kolizjom drogowym przez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego.

W trakcie akcji policjanci szczególną uwagę zwrócą na te kategorie wykroczeń i przestępstw drogowych, które są głównymi przyczynami zdarzeń drogowych. Nadmierna prędkość, kierowanie pod wpływem alkoholu, nieprawidłowo wykonywane manewry – to najpoważniejsze przewinienia kierowców.

Większa prędkość jazdy to: gorsza obserwacja drogi, zawężenie pola widzenia, zbyt późne zauważenie przeszkody (stojącego pojazdy, pieszego, wyrwy w nawierzchni drogi, itp., mniej czasu na reakcję, podejmowanie szybko niewłaściwych decyzji o wykonaniu manewrów, np. wyprzedzania, skrętu, itp.,wydłużenie drogi hamowania i drogi zatrzymania.
Informacja KPP
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. C#@12yt #2700745 | 5.173.*.* 20 mar 2019 15:48

    A mieście jak zwykle. parkujący WSZĘDZIE niesforni kierowcy. Nieważne czy zakaz ruchu wszelkich pojazdów, nieważny zakaz zatrzymywania się i postoju, nieważne przejście dla pieszych czy ścieżka rowerowa, nieważne że zasłaniają widoczność na przejście i wprowadzają zagrożenie dla życia i zdrowia pieszych. A już nie daj Boże ze Mercedes lub Landrover to już nie wystarcza chodnik - trzeba parkowac na deptaku. I to wszystko przy Placu Wolności tak pięknie oznakowanym znakami drogowymi, widocznymi z daleka. Przeto życzę Panom Policjantom i Straży Miejskiej oraz Burmistrzowi /dbającemu o porządek,życie i zdrowie mieszkańców/codziennej pracy a nie tylko dorocznych akcji. Przecież życie składa sie z każdego dnia tak jak i praca. A że można to wklejam dla was przykład z Gdańska. Bo naprawdę można. Straż miejska bardziej surowo patrzy na nieprzepisowe parkowanie w Gdańsku. Zmiana taktyki przyniosła efekty: krnąbrni kierowcy dostali nauczkę, a budżet miasta wzbogacił się przez miesiąc o 45 tys. zł. Zastawione autami chodniki i drogi rowerowe, blokowane przejścia dla pieszych, rozjeżdżane kołami trawniki i korzenie. Miarka w końcu się przebrała. - Zaczniemy karać łamiących prawo. Przez wiele lat próbowaliśmy działań edukacyjnych, pouczeń czy żółtych kartek. Takie rozwiązania nie przynoszą efektów, problem eskaluje. Musimy sięgnąć po metody związane z większą liczbą kontroli - zapowiedział kilka tygodni temu wiceprezydent Gdańska Piotr Borawski i przedstawił swój plan, który ma w efekcie utemperować krnąbrnych kierowców.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages