środa, 27 stycznia 2021. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

Kierowca bez uprawnień i 22 mandaty karne – podsumowanie policyjnej akcji „Prędkość”

2019-03-18 13:38:46 (ost. akt: 2019-03-18 14:01:25)

Autor zdjęcia: KPP LW

Policjanci podsumowali piątkowa akcję pod hasłem "Prędkość". Ujawnili między innymi 14 przypadków przekroczenia prędkości i jednego kierowcę, który prowadził auto bez uprawnień.

W miniony piątek (15.03.19) od wczesnych godzin porannych na terenie powiatu lidzbarskiego policjanci ruchu drogowego prowadzili ogólnopolskie działania „Prędkość”.

Mundurowi kontrolowali czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości, czy są trzeźwi oraz czy stosują pasy bezpieczeństwa i urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci. Podczas działań policjanci skontrolowali blisko 50 kierujących, ujawnili m.in. 14 wykroczeń przekroczenia prędkości i kierującego bez uprawnień.

Podczas działań policjanci skontrolowali blisko 50 kierujących. Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych – porywistego wiatru i silnych opadów deszczu, w 14 przypadkach kierowcy nie zastosowali się do przepisów ruchu drogowego i jechali z nadmierną prędkością.

W większości z tych przypadków kierujący pojazdami mieli świadomość popełniania wykroczenia, jednak, jak sami przyznali, pośpiech zwyciężył ze zdrowym rozsądkiem.

W pozostałych 8 przypadkach kierujący nie zastosowali się do przepisów ruchu drogowego jadąc bez wymaganego przepisami oświetlenia, pasów bezpieczeństwa oraz obowiązkowego wyposażenia pojazdu.

Kierujący za lekceważenie przepisów ruchu drogowego zostali ukarania mandatami karnymi oraz zgodnie z obowiązującym taryfikatorem zostały przypisane im pkt karne.

Kilka minut po godzinie 21.00 w m. Henrykowo policjanci zatrzymali do kontroli kierującego motorowerem. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 21-latek nie posiada uprawnień do kierowania. Policjanci uniemożliwili dalsza jazdę mieszkańcowi gminy. Za popełnione wykroczenie mężczyzna został ukarany mandatem karnym.

W trosce o bezpieczeństwo podróżujących, policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Przypominają również jak ważna jest jazda z tzw. „prędkością bezpieczną” – taką przy której kierujący zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem, czyli w razie potrzeby może go zatrzymać przed pojawiającą się przeszkodą bądź ominąć ją bez zbędnego ryzyka.

Na drodze, gdzie sytuacja jest bardzo dynamiczna, mogą wystąpić okoliczności, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji. Nadmierna prędkość może być czynnikiem, który spowoduje, że nie opanujemy w porę prowadzonego pojazdu, co może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.
Informacja KPP

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. organista #2699588 | 213.5.*.* 18 mar 2019 16:15

    a jakie to trzeba miec uprawnienia na motorower zarty chyba legitymacje szkolna

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages