Piątek, 14 sierpnia 2020. Imieniny Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Dzisiaj „Prędkość” – policyjne działania przeciw piratom drogowym

2019-03-15 11:00:48 (ost. akt: 2019-03-15 11:11:23)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Policjanci „drogówki” cyklicznie prowadzą skoordynowane działania, mające na celu eliminowanie tych najpoważniejszych zagrożeń. Wśród nich prym wiedzie przekraczanie dozwolonej prędkości przez kierowców. Dlatego policjanci regularnie na hasło „Prędkość” ruszają do akcji, której efektem ma być skuteczna walka z piratami drogowymi.

Policyjne patrole biorące udział w działaniach pełnią służbę w miejscach newralgicznych, gdzie dochodzi do dużej liczby zdarzeń drogowych.

Celem akcji jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania przepisów dotyczących prędkości oraz ograniczenie liczby osób zabitych w wypadkach drogowych.

Policjanci weryfikują w tracie akcji "Prędkość" także stan trzeźwości kierowców, sprawdzają wyposażenie samochodu oraz wymagane dokumenty.

Na pobłażanie nie mogą liczyć także kierujący oraz pasażerowie, którzy nie będą korzystać z pasów bezpieczeństwa oraz ci, którzy nieprawidłowo będą przewozić dzieci.

We wszystkich powiatach podczas działań funkcjonariusze wykorzystują sprzęt pomiarowy m.in. radarowe mierniki prędkości i urządzenia do pomiaru zawartości alkoholu w organizmie.

Takie działania trwają dzisiaj 15 marca w powiecie lidzbarskim, gdzie od wczesnych godzin porannych mundurowi kontrolują czy kierowcy stosują się do ograniczeń prędkości.
Informacja KPP

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages