Sobota, 24 października 2020. Imieniny Arety, Marty, Marcina

Filmowcy wracają na Warmię i Mazury

2019-03-14 10:00:00 (ost. akt: 2019-03-14 10:06:01)
Juliusz Machulski

Juliusz Machulski

Autor zdjęcia: Wojciech Prokocki

"Mały Zgon" to tytuł serialu, którego zdjęcia powstają w pobliskich Bartoszycach, ale też w Lidzbarku Warmińskim. Ekipa, którą można było zobaczyć między innymi na ul. Kasprowicza w Lidzbarku Warmińskim, właśnie wraca.

— To nie będzie kolejna część Vabanku, ale bardziej Killera. Będzie to serial sensacyjno-komediowy, którego fabuła toczy się w małym mieście — mówił jesienią na spotykaniu w Bartoszycach reżyser Juliusz Machulski.

Juliusz Machulski przyjechał do Bartoszyc już w lipcu ubiegłego roku. Oglądał miejsca, gdzie może zrealizować serial dla jednej z komercyjnych stacji telewizyjnych.

Szczególnie do gustu przypadł mu były areszt śledczy i kościół farny. Dodajmy, że oglądał nie tylko Bartoszyce, ale też Bisztynek, Lejdy. Zdjęcia do serialu ruszyły jesienią. W Lidzbarku Warmińskim filmowcy pojawili się 26 października 2018 roku.

Twórca takich hitów jak Vabank, Kingsajz, czy Seksmisja pracował w naszym mieście między innymi nad scenami ulicznymi na Kasporwicza i Prostej oraz w budynkach przy nich stojących oraz w jednym z warsztatów i szkole.

Producentem serialu "Mały Zgon" jest stacja Canal+, która nie chce ujawniać tego, kto w nim zagra.

Przypomnijmy. Tytuł serialu "Mały Zgon" to nazwa miejscowości na Mazurach, w którym toczy się fabuła serialu, który ma być czarną komedią. W dwóch słowach: objęty programem ochrony świadków gangster zamienia się miejscami z dyrektorem zakładu karnego.

Film ma się pojawić na ekranach w 2020 roku. Wśród jego twórców, poza znakomitym reżyserem Juliuszem Machulskim, znaleźli się uznani twórcy m.in. Piotr Domalewski, Maciej Kawalski i Filip Syczyński. Zdjęcia robi Paweł Dyllus.
Wielu mieszkańców Lidzbarka Warmińskiego statystuje w tym serialu.

W ostatnich dniach agencja Popcorn Film poszukiwała osób, które chciałyby się wcielić między innymi w więźniów i strażników zakładu karnego.

Zdjęcia odbywają się w dawnym areszcie śledczym w Bartoszycach. Nie tak daleko, nic więc dziwnego, że lidzbarczanie chętnie biorą udział w realizacji serialu. Chętni mogą się jeszcze zgłaszać do agencji. Trzeba wysłać swoje dane, numer telefonu i oczywiście aktualne zdjęcie.

Filmowcy zapewne zostaną z nami przez kilka tygodni.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Lola #2697683 | 5.173.*.* 14 mar 2019 16:51

    W obsadzie Piotr Grabowski Katarzyna Herman Karolina Gorczyca

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages