Wtorek, 14 lipca 2020. Imieniny Kamili, Kamila, Marcelego

Jacek Świniarski SuperSołtysem 2019

2019-03-11 10:00:00 (ost. akt: 2019-03-26 15:53:00)
Zdjęcie z Gali Sołtysa w Olsztynie

Zdjęcie z Gali Sołtysa w Olsztynie

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Jacek Świniarski z Kumajn w Gminie Orneta został SuperSołtysem 2019 Powiatu Lidzbarskiego. Wyniki ogłoszono na Gali Sołtysa 22 marca w Olsztynie. Drugie miejsce zajęła Sylwia Ciszewska z Wolnicy, a trzecie Marek Gorajczyk z Rogiedli.

Jacek Świniarski ma 38 lat, to jego druga kadencja jako sołtysa Kumajn (gmina Orneta) i drugi raz znalazł się w samej czołówce plebiscytu Gazety Olsztyńskiej na SuperSołtysa.

Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku zajął trzecie miejsce w powiecie lidzbarskim, więc ma już tytuł Brązowego SuperSołtysa. Teraz otrzymał Złotego.

Tuż za nim uplasowała się Sylwia Ciszewska z Wolnicy. Ma 34 lata i jest sołtysem od czterech lat. W roku 2017 została Brązowym SuperSołtysem Powiatu Lidzbarskiego. Warto wspomnieć, że Wolnica od czterech lat zdobywa pierwsze miejsca w konkursach na dożynkach Gminy Lubomino.

Także od czterech lat sołtysem jest Marek Gorajczyk z Rogiedli w gminie Lubomino, który zdobył w tym roku Brązowego Supersołtysa. Ma 42 lata. To jego pierwsza kadencja i jak widać dobrze się zapowiada.

Cała trójka SuperSołtysów Powiatu Lidzbarskiego składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy wzięli udział w plebiscycie i oddali swoje głosy.

Dyplomy i statuetki rozdano podczas Gali Sołtysa, która odbyła się 22 marca w Hotelu Dyplomat w Olsztynie. Plebiscyt obejmował całe województwo warmińsko-mazurskie. Przyznano więc tytuły SuperSołtysów Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Komu przypadły?

Tytuł SuperSołtysa województwa otrzymała Maria Nadolska, sołtys Boleszyna w gminie Grodziczno. Srebrnego Sołtysa oraz tytuł SuperSołtysa powiatu olsztyńskiego Iwona Skwarko z Klebarka Małego w gminie Purda, a Brązowego Sołtysa zdobył Piotr Hauzer, sołtys wsi Linowiec w gminie Grodziczno.

Warto przypomnieć, że w roku 2018 Złotym SuperSołtysem naszego powiatu została Anna Czeryba, Srebrnym Józef Marijko, a Brązowym Jacek Świniarski, którego w tym roku Czytelnicy/Internauci wybrali Złotym Sołtysem.
Statuetki i dyplomy Supersołtysom z powiatu lidzbarskiego wręczył, pochodzący z Lidzbarka Warmińskiego, Poseł na Sejm RP Jacek Protas.

Wyniki w powiecie lidzbarskim:
1. Jacek Świniarski z Kumajn
2. Sylwia Ciszewska z Wolnicy
3. Marek Gorajczyk z Rogiedle
4. Emil Rońda z Henrykowa
5. Anna Grzegrzółka z Krekol


Zdjęcie z Gali Sołtysa w OlsztynieZdjęcie z Gali Sołtysa w Olsztynie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages