Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Konkurs fotograficzny Gminy Lidzbark Warmiński

2019-03-08 15:59:15 (ost. akt: 2019-03-08 16:09:28)

Autor zdjęcia: materiały urzędu gminy

Urząd Gminy Lidzbark Warmiński organizuje konkurs fotograficzny „Poznaję gminę Lidzbark Warmiński”.

Celem konkursu jest: ukazanie najciekawszych fotografii promujących gminę: piękno przyrody i krajobrazu, zabytki, ciekawe miejsca oraz tradycje i kulturę, walory turystyczne, przyrodnicze, architektoniczne, kulturowe Gminy Lidzbark Warmiński, popularyzacja i promocja turystyki wśród społeczności jako elementu życia codziennego i sposobu na rekreację, promowanie nowych talentów w twórczości fotograficznej, rozwijanie inwencji twórczej i kreatywności; wybranie najpiękniejszych, ciekawych miejsc znanych i nieznanych z terenu Gminy Lidzbark Warmiński oraz promocja Gminy w wydawnictwach i materiałach realizowanych przez Organizatora.

Konkurs adresowany jest do fotografów – amatorów z terenu miasta i gminy Lidzbark Warmiński, osoby niepełnoletnie mogą brać udział tylko za pisemną zgodą swoich rodziców lub opiekunów prawnych.

Jak nietrudno się domyśleć przedmiotem konkursu są zdjęcia wykonane na terenie gminy Lidzbark Warmiński przedstawiające krajobraz np. jeziora, lasy, rzeki itp., zabytki (m.in. kapliczki warmińskie, kościoły itp., szlaki rowerowe, kajakowe, tradycję i kulturę i inne atrakcje turystyczne.

Każdy uczestnik może zgłosić od 1 do 5 zdjęć wyłącznie w wersji elektronicznej.
Fotografie powinny być zapisane w formacie JPG w rozdzielczości minimum 3024 x 1720 pikseli. Technika wykonania zdjęć dowolna.

Do konkursu nie mogą być zgłaszane zdjęcia archiwalne. Fotografie powinny odzwierciedlać rzeczywisty sfotografowany obraz, co oznacza, że zabrania się dokonywania własnej obróbki zdjęcia poprzez np. usuwanie z obrazu lub dodawanie do obrazu dodatkowych elementów.

Zezwala się jedynie na retusz fotografii polegający na zastosowaniu korekty globalnej, która polepsza jakość (np. nasycenie, kontrast, wyostrzanie, zmniejszanie wymiarów).

Fotografie, na których będą znajdować się jakiekolwiek znaki, cyfry (np. daty) będą dyskwalifikowane.

Nośnik (Płyta CD), na którym będą zapisane zdjęcia, powinien być podpisany (imię i nazwisko, adres zamieszkania, telefon) i wraz z kartą zgłoszeniową powinien być umieszczony w zaklejonej kopercie.

Zdjęcia można zgłaszać w terminie do 28 czerwca 2019 r. Koperty należy przesyłać na adres: Urząd Gminy, ul. Krasickiego 1, 11-100 Lidzbark Warmiński z dopiskiem „Poznaję gminę Lidzbark Warmiński” lub dostarczyć osobiście na adres: Urząd Gminy, ul. Krasickiego 1, 11-100 Lidzbark Warmiński pokój nr 30 (sekretariat).

Zdjęcia bez karty zgłoszenia i podpisanej pisemnej zgody rodziców lub opiekunów prawnych, oświadczenia RODO nie będą brały udziału w konkursie.

Do Konkursu mogą zostać zgłoszone tylko te fotografie, które nie zostały uprzednio zgłoszone do innego/innych konkursów, nie były nigdzie publikowane, ani nie były w żadnym konkursie nagradzane.

Konkurs rozpocznie się 1 kwietnia, a zakończy 28 czerwca 2019 r.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. gość #2694602 | 178.37.*.* 8 mar 2019 22:12

    Nie rozumiem jaki sens ma ograniczenie zdjęć wykonanych od konkretnej daty, skoro mają promować piękno przyrody i krajobrazu, zabytki, ciekawe miejsca oraz tradycje i kulturę, walory turystyczne, przyrodnicze, architektoniczne, kulturowe. Ważne, by miejsca te nadal istniały w podobnym stanie z uwzględnieniem zmian wynikających z pory roku.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages