środa, 27 maja 2020. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

Jutro od samego rana kolejna akcja policji „Prędkość”

2019-03-07 10:27:45 (ost. akt: 2019-03-07 10:37:09)

Autor zdjęcia: KPP LW

Jutro 8 marca od wczesnych godzin porannych na terenie powiatu lidzbarskiego będzie trwała policyjna akcja „Prędkość”. Policjanci sprawdzą, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości, czy są trzeźwi, czy stosują pasy bezpieczeństwa i urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci.

Głównym celem prowadzonych przez policjantów działań na terenie naszego powiatu jest zapobieganie wypadkom i kolizjom drogowym przez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego.

W trakcie akcji policjanci szczególną uwagę zwrócą na te kategorie wykroczeń i przestępstw drogowych, które są głównymi przyczynami zdarzeń drogowych. Nadmierna prędkość, kierowanie pod wpływem alkoholu, nieprawidłowo wykonywane manewry – to najpoważniejsze przewinienia kierowców.

Większa prędkość jazdy to: gorsza obserwacja drogi, zawężenie pola widzenia, zbyt późne zauważenie przeszkody (stojącego pojazdy, pieszego, wyrwy w nawierzchni drogi, itp.), mniej czasu na reakcję, podejmowanie szybko niewłaściwych decyzji o wykonaniu manewrów, np. wyprzedzania, skrętu, itp., wydłużenie drogi hamowania i drogi zatrzymania.
Informacja KPP


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. polska norma #2693623 | 83.9.*.* 7 mar 2019 14:08

    przed pomiarem prędkości nauczyć się znaków drogowych i zacząć egzekwować przestrzeganie przepisów na skrzyżowaniu z ruchem okrężnym

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages