Niedziela, 13 października 2019. Imieniny Edwarda, Geraldyny, Teofila

Straż Graniczna rozbiła grupę produkującą i sprzedającą susz tytoniowy

2019-03-09 12:00:00 (ost. akt: 2019-03-07 09:28:57)

Autor zdjęcia: materiały Straży Granicznej

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej rozbili grupę przestępczą zajmującą się produkcją i sprzedażą suszu tytoniowego.

Funkcjonariusze z W-MOSG w trakcie prowadzonych działań ustalili, że na terenie województwa łódzkiego działa nielegalna krajalnia suszu tytoniowego.

28 lutego jednocześnie na terenie kilku posesji w powiecie sieradzkim i poddębickim funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej wraz z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi przeszukali pomieszczenia mieszkalne i gospodarcze.

Na gorącym uczynku, na jednej z posesji zatrzymano trzech mężczyzn, którzy zajmowali się przetwarzaniem suszu tytoniowego, który następnie miał posłużyć do produkcji papierosów.

W pomieszczeniach gospodarczych, gdzie odbywał się nielegalny proceder, ujawniono łącznie 6.500 kg suszu tytoniowego o szacunkowej wartości ponad 3,2 mln złotych. Zabezpieczono również maszyny służące do przetwarzania tytoniu.

Zatrzymani trzej mężczyźni w wieku 25, 36 i 37 lat usłyszeli zarzuty posiadania i nabywania nielegalnych wyrobów akcyzowych oraz nielegalnej produkcji. Grozi im do 7,5 roku pozbawienia wolności.

Wobec zatrzymanych na wniosek Prokuratury Rejonowej w Poddębicach Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Dalsze czynności w sprawie pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Sieradzu prowadzą funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.
Informacja Straży Granicznej


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages