środa, 11 grudnia 2019. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

O bezpieczeństwie i nie tylko. Spotkanie policjantów z młodzieżą

2019-02-28 13:47:53 (ost. akt: 2019-02-28 13:48:49)

Autor zdjęcia: KPP LW

O odpowiedzialności prawnej nieletnich, dopalaczach, cyberprzemocy, zagadnieniach związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym oraz promocji zawodu policjanta rozmawiali policjanci podczas spotkania z uczniami lidzbarskiej Jagiellonki. W spotkaniach udział wziął także Komendant Straży Miejskiej.

Zajęcia zostały przeprowadzone w grupie uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Lidzbarku Warmińskim. Spotkanie prowadzili policyjny profilaktyk sierż. szt. Katarzyna Chomej oraz dzielnicowy sierż. szt. Rafał Kozłowski. Policjantów wspierał Robert Świder Komendant lidzbarskiej Straży Miejskiej.

Młodzież dowiedziała się wiele na temat odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz demoralizacji. Na przykładach policjantka przedstawiła jakie sprawy nieletnich kierowane są do sądu i jak sąd może ukarać nieletniego za zachowanie niezgodne z obowiązującymi normami prawnymi.

Mowa była także o zagrożeniach w sieci i cyberprzemocy. Mundurowi skupili uwagę na przemocy rówieśniczej w szkole i w jej otoczeniu, a także na publikowane zdjęcia i treści udostępniane przez użytkowników na portalach społecznościowych oraz komunikatorach społecznych.

Policjanci poruszyli też temat dopalaczy, środków odurzających i niebezpieczeństwach wynikających z ich zażywania.

Młodzież została poinformowana również, jak bezpiecznie korzystać z dróg. Policjanci przypominali o podstawowych przepisach ruchu drogowego i omówili główne przyczyny wypadków drogowych, takie jak prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu czy nadmierna prędkość.

Funkcjonariusze przypominali również uczniom, że każdy pieszy i rowerzysta powinien pamiętać o swoim bezpieczeństwie i zadbać o to, aby być widocznym. Policjanci apelowali, by w rejonie przejść dla pieszych stosować zasadę ograniczonego zaufania, by nie wchodzić bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd.

Na koniec spotkania młodzież zapoznała się z etapami rekrutacji i kryteriami, jakie musi spełnić przyszły kandydat na policjanta.
Informacja KPP
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages