środa, 27 stycznia 2021. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

"OBIADKI U KSIĘCIA IGNASIA" W ORANŻERII KULTURY

2019-02-28 12:41:21 (ost. akt: 2019-02-28 13:06:47)
"Obiadki u księcia Stasia" w Oranżerii Kultury

"Obiadki u księcia Stasia" w Oranżerii Kultury

Autor zdjęcia: materiały organizatora

Czas ferii zimowych był doskonałą okazją do odwiedzenia Oranżerii Kultury. Od 17 stycznia do 21 lutego gościliśmy blisko 150 uczestników zajęć "Obiadki u Księcia Ignasia" – gości z całej Polski przebywających w Lidzbarku na feriach zimowych.

Tematyka spotkań była zawsze związana z twórczością Ignacego Krasickiego – jego bajkami, „Powiastkami wschodnimi”, satyrami.

W każdy czwartek ucztowaliśmy literacko, serwując naszym gościom smakowite kąski. Pierwsze danie to było języka łamanie czyli ćwiczenia z wymowy - staraliśmy się dokładnie wyrecytować trudne zdania i nie „zjeść” końcówek wyrazów.

Nie zabrakło też czytania bajek "Księcia Ignasia", wcielania się w role ich zwierzęcych bohaterów; ciekawostek o sztućcach i zastawie oraz różnych potrawach, tych rodzimych i bardziej egzotycznych.

Otworzyliśmy kapsułę czasu z listem od samego Ignacego Krasickiego. Opisał w nim co jadał na co dzień. Odwiedzili też nas sułtani z Dalekiego Wschodu, którym pomagaliśmy rozwiązywać zawiłe problemy ich świata.

Pozostaje nam żywić nadzieję, iż atmosfera "obiadków" pozostanie na długo w pamięci naszych gości i być może po powrocie z ferii zechcą zaserwować jedno z naszych dań w swoich miejscowościach.
Organizatorzy


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages