Poniedziałek, 16 grudnia 2019. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Sprawdź poziom alkoholu w wydychanym powietrzu zanim wsiądziesz za kierownicę!

2019-02-28 10:00:00 (ost. akt: 2019-02-28 10:36:53)

Bezpłatnie i bez angażowania policjanta, możemy sami sprawdzić poziom alkoholu w wydychanym powietrzu. Gdzie? Jak? W Komendzie Powiatowej Policji w Lidzbarku Warmińskim i Komisariacie Policji w Ornecie. Tam od kilku miesięcy są zamontowane samoobsługowe alkomaty. Badanie jest szybkie i dostępne całą dobę.

Urządzenia zostały zainstalowane w holu budynku lidzbarskiej komendy i orneckiego komisariatu. Są ogólnodostępne, co oznacza, że przebadać się nimi może każdy, kto przyjdzie do jednostki policji.

Zaletą tego rozwiązania jest łatwość obsługi, która sprawia, że przeprowadzenie testu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu nie wymaga korzystania z pomocy funkcjonariusza. Badanie jest szybkie, dyskretne i całkowicie bezpłatne.

Przy urządzeniu jest instrukcja, jak z niego skorzystać. Wystarczy pobrać z urządzenia jednorazową słomkę, rozpakować ją i umieścić w miejscu do tego przeznaczonym. Następnie trzeba wdmuchnąć przez nią odpowiednią ilość powietrza i odczytać wynik.

Zachęcamy wszystkie osoby, które chcą prowadzić pojazd, a nie są pewne co do swojego stanu trzeźwości, do korzystania z alkomatów. Sprawdzenie trwa kilkanaście sekund i można je wykonać przez całą dobę, w każdy dzień tygodnia.
Informacja KPP

Poniżej link do filmu instruktażowego:

http://lidzbark-warminski.policja.gov.pl/dokumenty/zalaczniki/95/95-125910.mp4
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Dobra rada #2689781 | 87.205.*.* 28 lut 2019 11:54

    Może zamiast bzdurnych tematów gazeta poruszy temat rosnącej biedy w powiecie? Żenująco niskie płace, wysokie ceny mieszkań, wysokie ceny usług komunalnych. Wiem, że to niewygodny i bardzo wstydliwy temat dla włodarzy miasta i powiatu, ale z punktu widzenia mieszkańców wyjątkowo ważny i warty nagłośnienia.

    Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages