Piątek, 4 grudnia 2020. Imieniny Barbary, Hieronima, Krystiana

WALENTYNKI DNIEM SZACUNKU

2019-02-25 13:46:51 (ost. akt: 2019-02-27 11:23:49)

Autor zdjęcia: Wojciech

Dzień świętego Walentego w lidzbarskiej „czwórce” był dniem wyrażania wdzięczności, szacunku, uznania dla drugiego człowieka. Walentynki stały się już banalne. Ale zawsze można znaleźć nowy pomysł na obchody tego święta.

Tak właśnie stało się w Zespole Szkolno — Przedszkolnym w Lidzbarku Warmińskim.

— W codziennym biegu zapominamy czasami, aby zatrzymać się na chwilę i wyrazić swoją wdzięczność, podziękować komuś za przyjaźń, koleżeństwo, pomoc, dobre słowo — mówi opiekun Samorządu Uczniowskiego i pomysłodawca akcji pani Mirosława Fesnak. — Zaproponowałam zatem uczniom, aby nawzajem wręczali sobie karteczki z napisem: "Dziękuję Ci za..." Krótkie zdania na małym pasku papieru miały dla wielu osób wielkie znaczenie.

Na głównym holu szkoły można też było nabyć specjalne serduszka z cytatami o miłości zaczerpniętymi z literatury polskiej i światowej, okolicznościowe kartki i lizaki w kształcie serca, które uczniowie kl. VI a - listonosze "poczty walentynkowej" roznosili do wybranych osób.

Podczas przerw na korytarzach dzieci i młodzież szkolna utworzyli Łańcuch Dobrych Serc. Serduszka wykonali z pasków papieru. Były one delikatne, kolorowe ciepłe i pełne pozytywnej energii. Powstał wielometrowy łańcuch który ozdobił hol i miał przypominać o tym, że nasze serca są ciepłe, dobre, serdeczne…

Przypomnijmy. Walentynki to coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego. Jak czytamy w wikipedii: "Nazwa pochodzi od świętego Walentego, którego wspomnienie liturgiczne w Kościele Katolickim obchodzone jest również tego dnia. Zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie listów zawierających wyznania miłosne (często pisane wierszem). Na Zachodzie, zwłaszcza w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, czczono św. Walentego jako patrona zakochanych. Dzień 14 lutego stał się więc okazją do obdarowywania się drobnymi upominkami".
Wojciech Karolonek


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: karo

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages