Czwartek, 13 sierpnia 2020. Imieniny Elwiry, Hipolita, Radosławy

Pijany kierowca, zatrzymane prawo jazdy — podsumowanie akcji „Prędkość”

2019-02-25 12:09:01 (ost. akt: 2019-02-25 12:48:48)

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Wczoraj 24 lutego 2019 roku od wczesnych godzin porannych na terenie powiatu lidzbarskiego policjanci ruchu drogowego prowadzili ogólnopolskie działania „Prędkość”. Skontrolowali ponad 50 kierujących, ujawnili 18 wykroczeń przekroczenia prędkości i zatrzymali pijanego kierowcę.

Podczas działań policjanci skontrolowali ponad 50 kierujących. W 18 przypadkach kierowcy nie zastosowali się do przepisów ruchu drogowego i jechali z nadmierną prędkością.

W większości z tych przypadków kierujący pojazdami mieli świadomość popełniania wykroczenia, jednak, jak sami przyznali, pośpiech zwyciężył z rozsądkiem.

Już po godzinie 8.00 w miejscowości Henrykowo gmina Orneta funkcjonariusze dokonali pomiaru prędkości kierującemu samochodem ciężarowym. Mężczyzna w terenie zabudowanym jechał z prędkością 102 km/h.

Policjanci za popełnione wykroczenie nałożyli na 48-letniego mieszkańca powiatu braniewskiego mandat karny w wysokości 500 złotych oraz zgodnie z taryfikatorem przypisali mu 10 pkt karnych.

Zgodnie też z obowiązującymi przepisami mundurowi zatrzymali kierującemu prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Mężczyzna swoje zachowanie próbował tłumaczyć policjantom pośpiechem do domu.

Kilka minut po godzinie 20.00 lidzbarski patrol ruchu drogowego zauważył na ulicy Olsztyńskiej kierującego volkswagenem passatem, który zjeżdżając z ronda nie zasygnalizował kierunkowskazem kierunku jazdy.

Mężczyzna jechał też bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Policjanci zatrzymali kierującego do kontroli. W trakcie sprawdzania jego stanu trzeźwości, mundurowi ustalili, że 45-latek ma ponad 0,6 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci uniemożliwili mieszkańcowi gminy Kiwity dalszą jazdę. Teraz 45-latek za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

W trosce o bezpieczeństwo podróżujących, policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Przypominają również jak ważna jest jazda z tzw. „prędkością bezpieczną” – taką przy której kierujący zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem, czyli w razie potrzeby może go zatrzymać przed pojawiającą się przeszkodą bądź ominąć ją bez zbędnego ryzyka.

Na drodze, gdzie sytuacja jest bardzo dynamiczna, mogą wystąpić okoliczności, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji.

Nadmierna prędkość może być czynnikiem, który spowoduje, że nie opanujemy w porę prowadzonego pojazdu, co może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.
Informacja KPP

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages