środa, 11 grudnia 2019. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

WOJCIECH DAJE Z SIEBIE WSZYSTKO

2019-02-22 12:29:00 (ost. akt: 2019-02-27 11:27:53)
Wojciech Pupkiewicz

Wojciech Pupkiewicz

Autor zdjęcia: Wojciech Karolonek

Wojciech Pupkiewicz — uczeń klasy VII a w Zespole Szkolno–Przedszkolnym w Lidzbarku Warmińskim i zawodnik Klubu Sportowego LUKS Warmia odniósł w ostatnich tygodniach pasmo sukcesów w zawodach zapaśniczych.

Nie byłoby w tym nic niezwykłego gdyby nie fakt, że Wojtek rozpoczął swoją przygodę zapaśniczą zaledwie pół roku temu.

– W październiku pomyślałem, że byłoby dobrym pomysłem trenować zapasy – opowiada o początkach swojej fascynacji tą dyscypliną. – Przyszedłem i poczułem, że się odnalazłem, że to jest sport, w którym czuję wyzwanie i jednocześnie dobrze się bawię.

Jego trenerem jest Artur Wangin. Wojtek trenuje zapasy w stylu wolnym w kategorii wagowej do 77 kg. I zawsze staje na podium. Najważniejszym dotychczasowym jego sukcesem jest zajęte III miejsce i brązowy medal w X Ogólnopolskim Turnieju Dzieci i Młodzików Białołęka Wrestling Cup pod Patronatem Burmistrza Dzielnicy Białołęka.

Wywalczył także I miejsce w Otwartym Turnieju Młodzików odbywającym się pod patronatem Burmistrza Lidzbarka Warmińskiego.

Inne osiągnięcia młodego zapaśnika to: II miejsce w Turnieju Młodzików organizowanych przez Warmińsko – Mazurski Związek Zapaśniczy w Kętrzynie, II miejsce w Mistrzostwach Województwa LZS w Karolewie i też II miejsce w Zawodach Zapaśniczych organizowanych przez LUKS Warmia w Lidzbarku Warmińskim.

Wojtek zakłada, że to nie koniec jego osiągnięć sportowych:
— Ja dopiero zaczynam i wierzę, że wszystko przede mną — mówi.

Zapytany, co mu dają treningi i zawody oraz o to, czy trudno jest się pogodzić z porażką, gdy trafi się na zawodnika lepszego od siebie, odpowiada:
— Nie jest ciężko przegrywać, jeśli się wie, że dało się z siebie wszystko. Wierzę, że ten sport może mnie uformować psychicznie i fizycznie i czuję, że dzięki niemu staję się lepszym człowiekiem.

Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy Wojtka oraz serdecznie mu kibicujemy!
Wojciech Karolonek


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: karo

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages